پایگاه خبری، سرگرمی بوق خبر

کد خبر: ۱۴۱۴
۲۷ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۰:۰۰
دویدن، یکی از مؤثرترین ورزش‌ها برای سوزاندن کالری‌های اضافی است. به عنوان مثال، یک فرد ۷۰ کیلویی می‌تواند ۸۵۰ کالری را با یک ساعت دویدن بسوزاند.

دویدن

بوق خبر - دویدن چه بر روی زمین و چه بر سطح تردمیل، علاوه بر تناسب اندام به سلامتی شما منجر خواهد شد.

اگر هنوز در خصوص دویدن به عنوان بهترین کار برای کاهش وزن و رسیدن به اندام ایده آل خود شک دارید، این علل را از دست ندهید و چهارتا پنج بار دویدن در هفته به صورت تناوبی را یکی از برنامه‌های روزمره خود قرار دهید تا از منافع این ورزش بهرمند بشوید.

مراجعه کمتر به پزشک: کسانی که دویدن را وارد برنامه‌های هفتگی یا روزانه خود می‌کنند، کمتر از سایر افراد به بیماری‌های مزمنی مانند سرطان روده بزرگ مبتلا می‌شوند. همچنین شانس ابتلا به سرطان سینه در زنانی که نسبت به بقیه زمان بیشتری را به دویدن اختصاص می‌دهند، ۳۰ درصد کمتر است.

مصرف بیشترکربوهیدرات ها: یک راه برای مصرف کربوهیدرات بیشتر دارید و تنها در صورتی که سوخت و ساز بدن تان را با فعالیت‌های فیزیکی مانند دویدن افزایش دهید، می‌توانید بدون نگرانی از چاق شدن، غذا‌هایی مانند برنج و ماکارونی را مصرف کنید.

طور عمر بیشتر: کسی که بیشتر می‌دود، نه تنها شانس بروز بیماری‌ها و معلولیت‌ها را در خود کاهش داده است، بلکه فعالیت در سنین بالاتر نیز برای او آسان‌تر است. دویدن، حتی برای یک بار در هفته می‌تواند موهبت هایی، چون افزایش عمر و سلامت بیشتر را به انسان هدیه کند.

کاهش وزن موفق تر: دویدن، یکی از مؤثرترین ورزش‌ها برای سوزاندن کالری‌های اضافی است. به عنوان مثال، یک فرد ۷۰ کیلویی می‌تواند ۸۵۰ کالری را با یک ساعت دویدن بسوزاند.

تقویت حافظه: این ورزش مفید، عامل مؤثری برای کاهش خطر ابتلا به کاهش حافظه و زوال عقل به شمار می‌رود. برخی تحقیقات نشان داده اند که دویدن، از مغز در برابر آلزایمر محافظت می‌کند و احتمال بروز آلزایمر را در افرادی که سابقه این بیماری در خانواده شان وجود داشته، کاهش داده است.

کاهش فشار خون: ورزش‌هایی مانند دویدن، ظرف چند هفته می‌توانند فشار خون فرد را کاهش داده و به حد طبیعی اش برسانند.

استحکام استخوانها: دویدن جزو ورزش‌های مقاومتی است و علاوه بر کمک به ساخت ماهیچه‌های قوی تر، به سالم ماندن استخوان‌ها حتی در افراد مسن کمک می‌کند.

بهبود کیفیت خواب: دوندگان خواب بهتری نسبت به سایر افراد دارند. دویدن، افزایش کیفیت خواب و در نتیجه کارایی بهتر در طول روز را منجر می‌شود.

کاهش استرس: تلاش کنید دویدن را جایگزین نشستن و تماشای تلویزیون کنید. این مساله علاوه بر کمک به سلامتی، منجر به افزایش سطح سروتونین در مغز می‌شود که به کاهش استرس کمک می‌کند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
تبلیغات متنی
چاپ افست
چاپ دیجیتال
چاپ کارتن
نشان تجارت
آیت ماندگار
اخبار ورزشی
پیشخوان روزنامه