پایگاه خبری، سرگرمی بوق خبر

کد خبر: ۱۵۲۸
۱۱ شهريور ۱۴۰۰ | ۱۱:۰۴
نتایج یک بررسی از کشور‌های مختلف نشان می‌دهد که آلودگی هوا چندین سال از عمر ملیارد‌ها انسان کاسته است.

آلودگی هوا عمر میلیارد‌ها انسان را کوتاه کرده است

بوق خبر - بر اساس نتایج یک گزارش جدید از سوی تیم کارشناسی دانشگاه شیکاگو، آلودگی هوا زندگی میلیاردها نفر را به مدت شش سال کوتاه می کند و میزان کشندگی آن بسیار بیشتر از استعمال سیگار، تصادفات جاده ای یا بیماری ایدز/HIV است.

به گفته محققان، سوخت زغال سنگ عامل اصلی این شرایط است و هند بیشترین آسیب را از احتراق این سوخت متحمل شده است به طوریکه یک شهروند آن به طور متوسط ​​شش سال زودتر فوت می کند. چین نیز در هفت سال گذشته میزان آلودگی هوا را کاهش داده اما هوای آلوده هنوز عامل ۲.۶ سال کاهش عمر مردم این کشور است.

احتراق سوخت های فسیلی باعث آلودگی هوا و بحران اقلیمی می شود و کشورها قدرت بسیار بیشتری برای کاهش هوای آلوده و کثیف در درون مرزهای خود دارند.

به گفته محققان در حال حاضر بحران آب و هوا با تشدید آتش سوزی جنگلی میزان آلودگی هوا را گسترده تر ساخته است.

به گزارش روزنامه گاردین، این تیم کارشناسی از دانشگاه شیکاگو اظهار داشتند: رویدادهای اخیر بسته به اینکه دولت ها چه اقداماتی اتخاذ کنند، تصاویر مختلف از وضعیت آینده به تصویر می کشد. اعمال قرنطینه ناشی از شیوع کرونا میزان آلودگی هوا را کاهش داد به طوریکه تصویر هیمالیا برای برخی از ساکنان شهرهای هند شفاف شد، هرچند از سوی دیگر آتش سوزی در غرب ایالات متحده باعث آلودگی جدی در شهر نیویورک شد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
تبلیغات متنی
چاپ افست
چاپ دیجیتال
چاپ کارتن
نشان تجارت
آیت ماندگار
اخبار ورزشی
پیشخوان روزنامه