پایگاه خبری، سرگرمی بوق خبر

کد خبر: ۱۶۱۹
۱۶ شهريور ۱۴۰۰ | ۱۰:۲۲
در سه عملیات رعدآسای پلیسی که برای دستگیری سارقان و کلاهبرداران در مشهد انجام شد، عاملان تعداد زیادی از سرقت‌های مشهد دستگیر شدند.

دستبرد به صرافی‌های مشهد با سوراخ کردن دیوار

بوق خبر -سرهنگ حسین دهقان پورفرمانده انتظامی مشهد روز گذشته در تشریح این عملیات‌ها به خراسان گفت: در پی دستبرد سارق یا سارقان به چند صرافی و زعفران فروشی در هسته مرکزی شهر که به دلیل بافت فرسوده آن، از شگرد سوراخ کردن دیوار و پشت بام استفاده شده بود، گروه ویژه‌ای از نیرو‌های تجسس کلانتری شیرازی مشهد با فرماندهی سرهنگ برزنونی (رئیس کلانتری) وارد عمل شدند و به تحقیق در این باره پرداختند.

دهقان پور افزود: بررسی‌های میدانی بیانگر آن بود که سارق یا سارقان با دستبرد به دو صرافی و زعفران فروشی، مبالغ زیادی ارز‌های خارجی دلار، یورو وهمچنین زیورآلات را به همراه مقادیری زعفران در حالی سرقت کرده اند که مالک یکی از صرافی‌ها کلید گاوصندوق را نیز در مغازه اش پنهان کرده بود، اما سارق با یافتن کلید گاو صندوق همه سرمایه و اشیای با ارزش را به یغما برده بود. به همین دلیل گروه ویژه تجسس پس از ردزنی‌های اطلاعاتی و کنکاش‌های پلیسی، موفق شدند با استفاده از آثار به جا مانده از سارق، مخفیگاه وی را در انتهای جاده سیمان و درون یک پاتوق آلونک گونه شناسایی کنند.

مقام ارشد انتظامی مشهد خاطرنشان کرد: ماموران کلانتری شیرازی مشهد با کسب مجوز‌های قضایی و در یک عملیات سریع و هماهنگ، سارق ۲۳ ساله را دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند.

سرهنگ دهقان پور اضافه کرد: این سارق معتاد که سوابق کیفری نیز دارد در حالی به سرقت از صرافی‌ها و زعفران فروشی اعتراف کرد که در بازرسی از مخفیگاه وی بیش از یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان اموال سرقتی کشف و ضبط شد. وی گفت: سارق مذکور با استفاده از یک تیشه دیوار و پشت بام مغازه‌ها را سوراخ می‌کرد و به سرقت هایش ادامه می‌داد که در عملیات ماموران انتظامی دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شد.

سرقت با لباس پاکبانی!

رئیس پلیس مشهد همچنین در تشریح پرونده سارقان قطعات و لوازم خودرو‌های پارک شده گفت: همزمان با افزایش دستبرد سارقان به خودرو‌های پارک شده در مناطقی از رضاشهر مشهد، بلافاصله جلسه تجزیه و تحلیل کارشناسی جرم با هدایت و نظارت سرگرد کسروی (رئیس کلانتری نجفی) تشکیل شد و گروه مشترکی از نیرو‌های تجسس و گشت انتظامی به بررسی تخصصی این سرقت‌ها پرداختند.

سرهنگ دهقان پور ادامه داد: تحقیقات میدانی، نیرو‌های ویژه کلانتری را به سوی دو جوانی سوق داد که با لباس پاکبانی در محیط جغرافیایی ارتکاب جرم تردد داشتند؛ بنابراین دو جوان مذکور زیر ذره بین بررسی‌های غیرمحسوس قرار گرفتند تا این که مشخص شد آنان در سرقت‌های مذکور نقش دارند.به همین دلیل آنان در اوایل بامداد و هنگامی که با ترفند نظافت کوچه و خیابان، رینگ و لاستیک یک دستگاه پراید سفید رنگ را باز کرده و داخل خودروی خودشان قرار داده بودند، به محاصره پلیس درآمدند و دستگیر شدند.

رئیس پلیس مشهد با اشاره به اعترافات متهمان افزود: بررسی‌ها نشان داد دو جوان مذکور هنگامی که مشغول نظافت کوچه‌ها بودند، دسته چوبی جارو را به خودرو‌های پارک شده می‌کوبیدند که اگر دزدگیر خودرو به صدا درنمی آمد بلافاصله چرخ‌های خودرو را باز می‌کردند و سپس با دستبرد به صندوق عقب، اموال سرقتی را به درون خودروی پراید خودشان منتقل می‌کردند. به گفته سرهنگ دهقان پور، در بازرسی از یک ساختمان در حال ساخت در بولوار رضوی، اموال سرقتی زیادی از قبیل رینگ و لاستیک و قطعات و لوازم خودرو کشف شد که دو جوان سارق، در آن ساختمان پنهان کرده بودند تا در فرصت مناسب به مکان دیگری انتقال دهند. وی اضافه کرد: بررسی‌های بیشتر در این باره همچنان ادامه دارد.

کلاهبرداری با رسید‌های جعلی

فرمانده انتظامی مشهد در ادامه این گفت وگوی اختصاصی با خراسان به ماجرای نخ نمای کلاهبرداری با رسید‌های جعلی اشاره کرد و گفت: با آن که پلیس بار‌ها درباره این گونه کلاهبرداری‌ها به شهروندان هشدار داده است که به رسید‌های بانکی در گوشی‌های همراه اعتماد نکنند، اما باز هم متاسفانه تعداد زیادی از شهروندان به راحتی طعمه کلاهبرداران می‌شوند.

وی به دستگیری یکی از کلاهبرداران حرفه‌ای از طریق رسید‌های بانکی جعلی توسط نیرو‌های ورزیده کلانتری سپاد مشهد اشاره کرد و گفت: به دنبال گزارش‌هایی از سوی کسبه محلی مبنی بر این که فردی پس از خرید‌های میلیونی، پرداخت وجه خرید را از طریق تلفن همراه انجام داد، اما رسید بانکی خرید او جعلی بود، نیرو‌های انتظامی برای دستگیری کلاهبردار مذکور وارد عمل شدند. وی تصریح کرد: با توجه به افزایش کلاهبرداری با این شگرد از کسبه خیابان کشاورز، گروه تخصصی از افسران زبده تجسس با فرمانده مستقیم سرگرد عامری (رئیس کلانتری سپاد) عملیات‌های غیرمحسوس اطلاعاتی را ادامه دادند تا این که در یک عملیات هماهنگ و برق آسا، متهم را شناسایی کردند و به دام انداختند.

سرهنگ دهقان پور خاطرنشان کرد: متهم مذکور به کلاهبرداری از طریق رسید‌های بانکی جعلی اعتراف کرد که بررسی‌ها در این باره ادامه دارد. به گزارش اختصاصی خراسان، رئیس پلیس مشهد در پایان ضمن قدردانی از عوامل انتظامی کشف جرم و فرماندهی کلانتری‌های مذکور، از شهروندان نیز خواست برای پیشگیری از جرم به توصیه‌های پلیس توجه بیشتری داشته باشند و خودرو‌ها یا محل کسب خود را به لوازم ایمنی و امنیتی مجهز کنند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
تبلیغات متنی
چاپ افست
چاپ دیجیتال
چاپ کارتن
نشان تجارت
آیت ماندگار
اخبار ورزشی
پیشخوان روزنامه