پایگاه خبری، سرگرمی بوق خبر

کد خبر: ۲۰۴۱
۲۵ آبان ۱۴۰۰ | ۱۸:۳۰
رنگ پوشش شما می‌تواند نوعی ارتباط بین شما و دیگران بوده و نشانگر حس و حال شما را منتقل کند. با این مطلب همراه شوید تا از قوانین رنگ‌ها در استایل خود آگاه شوید.

رنگ‌هایی که استایل شما را دگرگون می‌کنند

بوق خبر - اگر شما از افرادی هستید که به حد زیادی به تیپ و استایل اهمیت می‌دهند حتماً از تاثیر رنگ‌ها در این مسئله آگاه هستید. اگر از افرادی هستید که فشن را دنبال می کند احتمالاً در ست کردن لباس‌ها و ترکیب رنگ‌‌ها و ایجاد هارمونی در استایل وسواس به خرج می‌دهید. در این مقاله مجله دلتا شما را راهنمایی می‌کند که چگونه با شناخت ترکیب رنگ‌‌ها در استایل خود تفاوت ایجاد کرده و شیک‌پوشی را تجربه کنید.

یک کارشناس رنگ بیان می‌کند که رنگ‌ها اگر هم‌زمان نگاه شوند بر یکدیگر اثر می گذارند. رنگ‌ها اغلب با یکدیگر ارتباط دارند که باید این مسئله را در ذهن خود داشته باشیم. به همین دلیل است که برخی رنگ‌ها در چشم ما نامطلوب به نظر می رسند و برخی چشم‌نواز و زیبا هستند. این هارمونی رنگ‌هاست که به چگونگی انتخاب رنگ شما بستگی دارد و می‌تواند تاثیر قابل توجهی در تیپ و استایل شما داشته باشد.

به همین دلیل چرخه رنگ‌ها می‌توانند به افراد برای تصویرسازی و تجسم رنگ‌ها کمک کنند. چرخه رنگ یک رنگین‌کمان دایره‌ای است. این باور را برقرار می کند که چگونه سه رنگ اصلی (قرمز و زرد و آبی) رنگ های نارنجی، بنفش، سبز و همه ی رنگ های بین آن ها را می سازند.

چگونه از رنگ های خنثی استفاده کنیم؟

چرخه رنگ به ما نشان می‌دهد که چگونه می‌توانیم از ترکیب رنگ‌های متفاوت بی‌شمار رنگ بسازیم. اما رنگ‌هایی که ترکیبی از سه رنگ یا بیشتر هستند چطور ؟!

تاثیر رنگ‌های خنثی در تیپ و استایل شما

رنگ‌های خنثی می‌توانند مشکی، سفید، خاکستری و قهوه‌ای باشند. آن‌ها زرد، آبی و قرمز همه را درون خود دارند. آن‌ها چرخه رنگی را می‌شکنند و در طیف چرخه رنگ قرار نمی‌گیرند. به همین دلیل است که به سادگی می‌توانند مکمل هر رنگی که شما انتخاب می‌کنید قرار بگیرند و تیپ و استایل شما را دگرگون کنند .

بزرگ‌ترین قانون در نظریه رنگ‌ها این است که رنگ‌های متفاوت بر هم اثر متفاوتی می‌گذارند. مثلا رنگ بنفش و قرمز را کنار هم تصور کنید، در این حالت بنفش، آبی‌تر بنظر می‌رسد. اما اگر بنفش را کنار آبی قرار دهید، بنفش قرمزتر به نظر خواهد رسید. یا اگر یک صندل هلویی رنگ داشته باشید در کنار لباس قرمز، بیشتر نارنجی به نظر می‌‌رسد.

اما در کنار رنگ نارنجی، صورتی مایل به قرمز به نظر می‌رسد. این موضوع کنار رنگ‌های خنثی نیز مصداق دارد. اگر سفید و بنفش را در تیپ و استایل خود کنار هم ست کنید، رنگ بنفش باعث می‌شود که بخش هاله زرد رنگ سفید از بین برود. اگر خواستید که سفید مایل به آبی داشته باشید آن را با بنفش ست کنید. پس زمانی که رنگ‌ها را با هم ست می‌کنید هدف خود را در نظر بگیرید.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
تبلیغات متنی
چاپ افست
چاپ دیجیتال
چاپ کارتن
نشان تجارت
آیت ماندگار
اخبار ورزشی
پیشخوان روزنامه