پایگاه خبری، سرگرمی بوق خبر

کد خبر: ۲۰۸۱
۲۹ آبان ۱۴۰۰ | ۱۹:۳۰
این موضوع بسیار مهم و حائز اهمیت است که بتوانیم در لحظات سخت زندگی مثبت اندیش بمانیم، راه‌های کاربردی برای مثبت اندیشی در شرایط سخت وجود دارد.

مثبت اندیشی

بوق خبر - حتی اگر شما مثبت نگرترین آدم روی جهان باشید، باز هم لحظاتی در زندگی تان هست که منفی نگر می‌شوید و نمی‌دانید دقیقا باید چه کار کنید.

این مشکلات بسیار طبیعی هستند و برای همه اتفاق می‌افتند، اما باید یاد بگیرید که چگونه در شرایط سخت دیدگاه مثبت خود را حفظ کنید.

همه چیز به درک شما بستگی دارد

اول از همه شما باید بدانید هر چیزی که برایتان اتفاق می‌افتد، فرقی ندارد که خوب یا بد باشد، در هر صورت فقط به خاطر فکر و درک شما از محیط اطراف تان است.

به عنوان مثال اکثر افراد شکست می‌خورند، اما از قبل به شکست فکر کرده اند. پس باید مراقب افکار خود باشید و به این فکر کنید که هیچ خبر خوب یا بدی وجود ندارد و کاملا همه چیز خنثی است و این تفکر شماست که خوب یا بد را می‌سازد.

از افکار منفی فاصله بگیرید

اجازه ندهید در افکار منفی غرق شوید و از این افکار فاصله بگیرید و افکار خود را به سمت نتایج مثبت سوق دهید و به جای افکار منفی روی افکار مثبت تمرکز کنید تا به صورت کاملاً خودکار ذهنتان مثبت اندیش شود.

ذهنیت خود را تغییر دهید

تفکر منفی می‌تواند شما را از دستیابی به موفقیت‌ها باز دارد پس به افکار خود توجه بیشتری داشته باشید، شما با تمرکز روی نقاط مثبت می‌توانید ذهنیت خود را تغییر دهید و هر روز برای ایجاد انگیزه و توانمندسازی ذهن خود به دنبال ۳ نکته مثبت در زندگی روزانه خود باشید.

به جنبه مثبت مسائل نگاه کنید

بدانید که هیچ حال بد و موقعیت غم انگیزی همیشگی نیست و پشت هر ابر سیاهی یک رنگین کمان است وهر کدام از موقعیت‌های منفی و غم انگیز یک جنبه مثبت دارند مثلا شکست در یک رابطه احساسی باعث می‌شود تا در روابط بعدی بیشتر دقت کنید و با فردی همسان و سازگار با خود ارتباط برقرار کنید.

رویا سازی کنید

نکته بعدی که باید به آن دقت کنید، این است که رویای خود را به خاطر بسپارید. هنگامی که زندگی سخت می‌شود، بسیار مهم است که شما رویایی به خاطر داشته باشید و هرگز تلاش خود را کم نکنید. اکثر افراد برای رسیدن به چیز‌هایی که دوست دارند شکست می‌خورند، اما نباید رویای آن را از سر خودشان بیرون کنند.

روی درس‌های زندگی تمرکز کنید

افراد موفق معمولاً به شکست به عنوان درس زندگی نگاه می‌کنند، نه به عنوان مشکل. هنگامی که زندگی سخت می‌شود، باید سعی کنید که خودتان را بسازید و سعی کنید در لحظات سخت، چیز‌های بزرگی یاد بگیرید و به آن‌ها به عنوان درس زندگی نگاه کنید.

روی اهداف تمرکز کنید

روی اهداف و انتظارات خود تمرکز کنید. اگر به جای حواشی روی اهداف تمرکز نمایید و تعریف درستی از هدف خود داشته باشید، خوشحال‌تر هستید وکمتر دچار احساس ناامیدی و شکست می‌شوید.

به محدودیت‌ها فکر نکنید

به آرمان‌های خود به جای فکر کردن به محدودیت‌ها فکر کنید، زیرا اینگونه وضعیت ذهنی مثبت دارید که آسان‌تر چالش‌های پیش روی خود را بردارید و به ایده آل‌های خود در زندگی نزدیک‌تر می‌شوید.

بر زمان حال تمرکز کنید

در زندگی روزمره خود مثبت بودن را جای دهید و تمرکزتان روی لحظه‌ای باشد که در آن زندگی می‌کنید. خاطره آزاردهنده یا اتفاق بدی که در گذشته رخ داده است، را فراموش کنید حتی اگر ۵ دقیقه قبل رخ داده است.

هدفتان را شناسایی و برایش انگیزه داشته باشید

یکی از بهترین چیز‌هایی که می‌توانید برای افزایش مثبت نگری به آن توجه کنید، این است که هدف خود را بشناسید و بدانید که برای چه چیزی باید تلاش کنید. انجام این کار باعث می‌شود که دوباره انگیزه بگیرید و در نتیجه مشکل شما برطرف خواهد شد.

دوباره به سراغ انجام کار بروید

در نهایت هنگامی که آماده شدید کار بزرگی را به انجام برسانید، سعی کنید که به آن برگردید و زیاد معطل نکنید. دقیقاً هنگامی که انگیزه دارید، باید کار سخت را انجام دهید که در غیر این صورت دوباره از انگیزه تان کاسته می‌شود.

قدردان باشید

ابراز قدردانی از هر چه که برایتان اتفاق می‌افتد، یکی از بهترین راه‌ها برای ایجاد تفکر مثبت است. اگر شادی حاصل از سپاس گزاری را بچشید دیگر با افکار استرس زا و دردناک زمان و انرژی خود را هدر نخواهید داد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
تبلیغات متنی
چاپ افست
چاپ دیجیتال
چاپ کارتن
نشان تجارت
آیت ماندگار
اخبار ورزشی
پیشخوان روزنامه