پایگاه خبری، سرگرمی بوق خبر

کد خبر: ۲۲۱
۱۳ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۱:۰۸
مهدی آیتی مطرح کرد
آیتی می‌گوید: اگر کارگزاران عاقلانه بخواهد رفتار کند نباید از همتی حمایت کند، چون کارگزاران به تنهایی نمی‌تواند شرایط انتخابات را عوض و تنور انتخابات را گرم کند.

مهدی آیتی

بوق خبر - مهدی آیتی، نماینده مجلس ششم درباره اینکه کاندیدای نهایی اصلاحات در انتخابات پیش‌رو کیست، گفت: بعد از این که شورای نگهبان اسامی نهایی ۷ نفر را اعلام کردند اصلاح طلبان گفتند گزینه و کاندیدا نهایی نداریم. چون این مطلب را نیز در بیانیه رسمی اعلام کردند. برای اعتبار و آبروی اصلاح طلبان خوب نیست که بعد از آن بیانیه بیایند و تجدیدنظر کنند و بگویند بین بد و بدتر (مثل دوره قبل) بگویند آقای مهزعلیزاده و یا آقای همتی را انتخاب می‌کنیم.

وی ادامه داد: زمزمه‌هایی که می‌شود این است، همتی بخاطر اینکه عضو حزب کارگزاران است و از تشکیلات آقای هاشمی رفسنجانی بوده و از قدیم هم با آقای هاشمی رفسنجانی در ارتباط بوده همچنین در حزب کارگزاران هم فعالیت می‌کرده لذا الان کارگزاران یک گوشه چشمی به آقای همتی دارد. آن‌ها امیدوارند به اینکه بتوانند جبهه اصلاحات را راضی کنند که همتی را به عنوان گزینه نهایی اعلام کنند، نه مهرعلیزاده! علت این است که اصلاح طلبان معتقدند همتی از مهرعلیزاده سوابق مثبت‌تر و روشن‌تری دارد و مهرعلیزاده هم یک نوع پرونده‌های اقتصادی و استفاده از رانت‌هایی همچون دکترا و ادامه تحصیل و تردد در انگلیس داشته همچنین فرزند وی در آنجا ساکن است که نقاط ضعف را برای آقای مهرعلیزاده بیشتر می‌کند و می‌گویند آقای همتی شرایط بهتری دارد. من تصور می‌کنم اصلاح طلبان از هیچ یک از این دو گزینه حمایت نکنند.

آیتی در پاسخ به این پرسش که آیا دلیل اصلی که اصلاح طلبان از همتی و مهرعلیزاده حمایت نمی‌کنند تصور نداشتند از فیلتر شورای نگهبان رد شوند پاسخ داد: دقیقا. شاید دلیل این باشد و شاید دلیل این است که آقای همتی و آقای مهرعلیزاده را خیلی اصلاح طلب نمی‌دانند. آقای همتی را متمایل به کارگزاران و آقای روحانی می‌دانند و آقای مهرعلیزاده هم تمایلاتی به اصولگرایان دارد.

نماینده دوره ششم اظهار داشت: اگر کارگزاران عاقلانه بخواهد رفتار کند نباید از همتی حمایت کند، چون کارگزاران به تنهایی نمی‌تواند شرایط انتخابات را عوض و تنور انتخابات را گرم کند و یا شانس آقای همتی را بالا ببرد. چون کارگزاران خیلی پایگاه اجتماعی و سیاسی در بین مردم ندارد. کارگزاران شاید امید دارد جبهه اصلاحات را راضی کند که همه از آقای همتی حمایت کنند، ولی استنباط و پیش بینی من این است که جبهه اصلاحات از هیچ کسی حمایت نمی‌کند.

منبع: روز پلاس

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
تبلیغات متنی
چاپ افست
چاپ دیجیتال
چاپ کارتن
نشان تجارت
آیت ماندگار
اخبار ورزشی
پیشخوان روزنامه