پایگاه خبری، سرگرمی بوق خبر

کد خبر: ۲۴۳
۱۵ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۳:۲۶
نوشابه یکی از مواد غذایی مضر برای سلامتی است، ولی می‌تواند در خانه داری و تمیز کردن وسایل خانه تان بسیار موثر باشد.

نوشابه

بوق خبر - نوشابه به علت ضرر‌های زیادی که برای بدن دارد، بهتر است از سبد غذایی خانواده به عنوان نوشیدنی حذف شود، ولی در کمک به خانم خانه برای تمیزکاری می‌تواند بسیار مفید باشد. همراه ما باشید با کاربرد‌های کمتر شنیده شده نوشابه در خانه‌داری.

پاک کردن لکه چربی لباس‌ها

شستن لباس‌هایی که لکه چربی یا خون دارند، کار مشکلی بوده و ممکن است به چند بار شست و شو نیاز داشته باشند. می‌توان به جای لکه‌ برهای گران قیمت، از نوشابه استفاده کرد. برای این منظور، مقداری نوشابه را در کنار مواد شوینده ماشین لباس شویی بریزید.

لکه‌ها از بین می‌رود و بوی بد لباس‌ها هم برطرف می‌شود. همه این‌ها به علت اسید کربنیک و اسید فسفریک موجود در نوشیدنی‌های گازدار است.

تمیز کردن سرویس بهداشتی

برای تمیز کردن کاسه توالت می‌توانیم از نوشابه استفاده کنیم. استفاده از نوشابه تمیز کردن توالت را ساده می‌کند و دیگر نگران بخار‌های شیمیایی شوینده‌های قوی نخواهیم بود. اگر در کاسه توالت رسوبات آهک یا رسوبات دیگری تشکیل شده است، نوشابه آن‌ها را تمیز می‌کند.

برای تمیز کردن توالت، نوشابه را داخل کاسه بریزید. اگر نمی‌خواهید دست های تان کثیف شوند، می‌توانید از بطری اسپری استفاده کنید. بگذارید نوشابه دست کم یک ساعت روی سطح کاسه توالت بماند. برای رسیدن به بهترین نتیجه، می‌توانید یک شب صبر کنید. پس از گذشت این زمان، کاسه توالت را با آب بشویید. برای پاک کردن لکه‌های مقاوم هم از برس توالت استفاده کنید.

تمیز کردن کف آشپزخانه، حمام و ...

نوشابه، شوینده چند منظوره‌ای است که با آن می‌توانید کف آشپزخانه یا کف و کاشی‌های حمام را تمیز کنید. برای درخشان کردن کف آشپزخانه یا حمام، یک قوطی نوشابه را داخل سطل آب بریزید و از آن برای تمیز کردن کف استفاده کنید.

تمیز کردن قابلمه سوخته

برای جدا کردن بی دردسر سوختگی‌های قابلمه، نوشابه را در قابلمه سوخته بریزید و با حرارت ملایم ۲۰ دقیقه حرارت دهید. سپس آن را بشویید، اما اگر بازهم سوختگی‌ها پا برجا بود، مقداری نوشابه در ظرف بریزید و به مدت یک شب بگذارید بماند تا سوختگی به راحتی جدا شود.

پاک کردن ظروف مسی سیاه شده

نوشابه در برطرف کردن سیاهی و کدری ظروف مسی قدیمی موثر است. اسید موجود در نوشابه به حل‌شدن لکه‌های روی فلز کمک می‌کند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
تبلیغات متنی
چاپ افست
چاپ دیجیتال
چاپ پوستر
نشان تجارت
آیت ماندگار
اخبار ورزشی
پیشخوان روزنامه