پایگاه خبری، سرگرمی بوق خبر

کد خبر: ۲۹۳۶
۰۴ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۷:۳۶
برای جلوگیری از بروز درد‌های عضلانی و استخوانی باید سعی کنید تحرک بیشتری داشته باشید.

درد عضلانی

بوق خبر - طبق یافته‌های مطالعه‌ای جدید، بزرگ‌سالانی که می‌خواهند در دوره پیری به درد عضله، استخوان و مفاصل دچار نشوند باید دست‌کم هفته‌ای یک‌بار فعالیت ورزشی سنگین داشته باشند. به گفته پژوهشگران دانشگاه پورت‌ماوث، بیل زدن باغچه، تنیس‌بازی، شنای مداوم یا انجام کارهای سنگین جسمی می‌تواند در درازمدت از بدن در برابر دردهای عضلانی و استخوانی مزمن محافظت کند.

طبق یافته‌های این پژوهش، هر مقدار فعالیت جسمی در مقایسه با بی‌تحرکی، احتمال ابتلا به دردهای عضلانی و استخوانی را کاهش می‌دهد.

البته فعالیت‌های جسمی ملایم تا متوسط مانند پیاده‌روی و جاروبرقی کشیدن به‌اندازه فعالیت‌های سنگین‌تر اثر محافظت از بدن در برابر این دردها را ندارد. به گفته نویسنده اصلی این تحقیق، فعالیت تمرینی نه‌تنها باید سنگین باشد بلکه باید حداقل هفته‌ای یک‌بار باشد.

کسانی که مثلا ماهی یک‌ بار دوچرخه‌سواری می‌کنند و فعالیت دیگرشان فقط کارهای سبک خانه است همچنان در جرگه بی‌تحرک‌ها قرار دارند.در این تحقیق ابتلا به دردهای مزمن را بر اساس جنسیت، شاخص توده بدنی (بی‌ام‌آی)، سن و ثروت هم بررسی کرده‌اند.

طبق یافته‌های این پژوهش فقر، اضافه‌وزن و زن بودن، همه از عوامل خطر ابتلا به دردهای عضلانی‌ استخوانی به‌شمار می‌رود. به باور محققان به دلیل تفاوت‌های هورمونی، درد در زنان متداول‌تر است. در افراد چاق هم وزن اضافه «بار» روی مفاصل بدن را افزایش می‌دهد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
تبلیغات متنی
چاپ افست
چاپ دیجیتال
چاپ کارتن
نشان تجارت
آیت ماندگار
اخبار ورزشی
پیشخوان روزنامه