پایگاه خبری، سرگرمی بوق خبر

کد خبر: ۲۹۴۹
۰۶ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۶:۲۹
برای ضدعفونی کردن داخل یخچال می‌توانید یک قاشق آب ژاول را در یک گالن آب مخلوط کنید و با دستمال به دیواره‌ها و طبقه‌های یخچال بکشید.

یخچال

بوق خبر - یخچال بو گرفته و آلوده بدترین بخش یک آشپزخانه است، اما تمیز کردن آن بسیار ساده‌تر و البته مهم‌تر از تصور شماست.

سازمان غذا و داروی آمریکا، سی دی سی، دستورالعملی برای تمیز کردن یخچال‌های بو گرفته و آلوده دارد؛ این روش ساده و علمی به روشی بهداشتی و اصولی سلامت موادغذایی داخل یخچال و اعضای خانه را تضمین کرده است:

۱- اگر خوراک‌ها و یا مواد غذایی داخل یخچال فاسد و خراب شده است، حتما آن‌ها را در اولین فرصت از یخچال خارج کنید. آلودگی و باکتری‌ها حتما به سایر وسایل و قسمت‌های یخچال پخش شده‌اند، پس آن‌ها را هم خارج کنید.

۲- به خاطر داشته باشید که مواد غذایی یخچالی را تنها تا دو ساعت می‌توانید در محیط نگه دارید، پس ابتدا وسایل مورد نیاز را آماده کنید: آب داغ، مایع ظرفشویی، دستمال نخی تمیز و کمی آب ژاول به همراه آب تمیز.

۳- ابتدا مواد فاسد را در کیسه‌ای دربسته دور بیندازید. اگر ظرفی را که ماده فاسد شده در آن است لازم دارید، حتما با مقدار کافی آب داغ و مایع ظرفشویی به‌خوبی شست‌وشو دهید.

۴- سایر مواد داخل یخچال و حتی قفسه‌ها و کشو‌ها را خالی کنید و روی کابینت بگذارید.

۵- قفسه‌ها و کشو‌ها را بعد از رسیدن به دمای محیط با آب گرم و مایع ظرفشویی به‌خوبی بشویید؛ ظروف و کیسه‌هایی را که سایر مواد غذایی در آن‌ها قرار دارند هم بشویید و تمیز کنید. همه آن‌ها را با دستمال تمیز خشک کنید.

۶- داخل یخچال را با دستمال آغشته به آب گرم و مایع شوینده تمیز کنید. برای ضدعفونی کردن داخل یخچال می‌توانید یک قاشق آب ژاول را در یک گالن آب مخلوط کنید و با دستمال به دیواره‌ها و طبقه‌های یخچال بکشید. سپس از یک دستمال تمیز نمدار برای پاک کردن مجدد استفاده کنید؛ و در نهایت هم با یک دستمال تمیز دیگر داخل یخچال را خشک کنید.

۷- وسایل را به داخل یخچال برگردانید. می‌توانید از یک تکه زغال خشک نیز به عنوان بوگیر طبیعی استفاده کنید و آن را در یخچال نگه دارید.

۸- در پایان حتما دست‌ها و دستمال‌ها را به خوبی با آب گرم و شوینده بشویید و خشک کنید.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
تبلیغات متنی
چاپ افست
چاپ دیجیتال
چاپ کارتن
نشان تجارت
آیت ماندگار
اخبار ورزشی
پیشخوان روزنامه