پایگاه خبری، سرگرمی بوق خبر

کد خبر: ۲۹۸۰
۱۰ اسفند ۱۴۰۰ | ۲۰:۱۶
دقایقی از صبح بسیار مهم‌اند و سرنوشت روز شما را تعیین و مشخص می‌کنند. در این میان مواردی که باید از آنها اجتناب کنید را برایتان ذکر کرده ایم.

صبح

بوق خبر - دقایقی از صبح بسیار مهم‌اند و سرنوشت روز شما را تعیین و مشخص می‌کنند. در این میان مواردی که باید از آنها اجتناب کرد، چیست؟

به محض بازشدن چشم‌ها، به‌دست‌گرفتن تلفن همراه

اکثر مردم عادت دارند به محض این‌ که صبح از خواب بیدار می‌شوند با روشن‌کردن تلفن همراه خود به شبکه‌های اجتماعی سر بزنند تا بدانند که دنیا در جریان خواب آنها از مدار خارج شده یا خیر! نکتۀ منفی این امر این است که صبح زود مغز و ذهن شما مورد حملۀ انواع اخبار منفی، تبلیغات و پیام‌های آزاردهنده قرار می‌گیرد که می‌تواند کل روز شما را تحت تأثیر قرار دهد. به منظور رهایی از این عادت، تلفن‌ها را از رختخواب خود دور کنید.

به‌تعویق‌انداختن (Snooze) زنگ ساعت تلفن همراه

ما افرادی را سراغ داریم که هنگام زنگ‌زدن ساعت تلفن همراه، فوراً آن را به حالت تعویق (snooze) درمی‌آورند تا اندکی بیشتر بخوابند. پس از ۱۰ دقیقه زنگ دوباره هشدار می‌دهد و آنها دوباره آن را به تعویق می‌اندازند و این کار را چندین بار تکرار می‌کنند. اتفاقی که می‌افتد این است که بدن شما بعد از بیدارشدن وارد مرحلۀ جدیدی از خواب می‌شود و نتیجۀ آن واضح است که پس از چندین بار بیدارشدن و خوابیدن، احساس خستگی بیشتری خواهید کرد.

توصیه کردیم که تلفن همراه را از تختخواب دورتر بگذارید. بنابراین سعی کنید زنگ ساعت را روی تلفن همراه تنظیم نکنید بلکه از ساعت برای این منظور استفاده کنید. امروزه ساعت‌های دیجیتالی خیلی خوب با قیمت ارزان پیدا می‌شوند.

مرتب‌نکردن تختخواب

چارلز دوگ، نویسندۀ کتاب «قدرت عادت»، (The Power of Habit) می‌گوید بیدارشدن از خواب و مرتب‌کردن تختخواب عادتی است که شما را برای بقیه کارهای روزمره‌تان آماده می‌کند و برای انجام کارها انرژی و قدرت به دست خواهید آورد.

حمام‌گرفتن با آب گرم

زمستان فرارسیده است. بنابراین مردم دوست دارند با آب گرم حمام کنند اما کارشناسان می‌گویند، دوش آب گرم روشی عالی برای رفع خستگی هنگام عصر است اما هنگام صبح حمام گرم باعث آرامش و تنبلی بیش از حد می‌شود و در نتیجه انسان چه در دفتر کار، مدرسه یا دانشگاه از اتخاذ تصمیم‌های مهم که نیاز به چابکی و تیزیِ هوش و دماغ دارد، باز می‌ماند.

آماده‌شدن در تاریکی

در بدن شما سیستمی وجود دارد که در حالت روشنی فعال و در تاریکی کم‌نور است. شما وقتی صبح از خواب بیدار می‌شوید و زیر نور شدید آماده می‌شوید و صبحانه می‌خورید، سیستم بیداری بدن کاملاً فعال می‌شود و برای فعالیت در دانشگاه یا دفتر کار، خود را از نظر روحی و جسمی چابک و آماده احساس می‌کنید.

اما اگر بعد از برخاستن از خواب، مدت طولانی در نیمه‌تاریکی و نیمه‌روشنایی بمانید، بدن شما به تصور این که شاید هنوز خورشید طلوع نکرده است و از حالت سستی و کاهلی خواب خارج نمی‌شود.

خردشدن اعصاب برای انتخاب لباس و کفش

برخی از متخصصان می‌گویند که ارادۀ انسان محدود است. بنابراین بهتر است شب‌ها لباس‌تان را انتخاب کنید تا مجبور نباشید صبح‌ها ذهن خود را درگیر کنید و در طول روز توانایی تصمیم‌گیری خود را تحت تأثیر قرار دهید.

مارک زوکربرگ، بنیانگذار فیسبوک، می‌گوید که هر روز یک تی‌شرت می‌پوشد تا همان اول صبح، انرژی ذهنی‌اش هدر نرود و بتواند تا رسیدن به دفتر کارش تصمیمات مهم اتخاذ کند.

به محض بلندشدن از خواب، نوشیدن قهوه و چای تیره

صبح‌ها بدن هورمونی به نام کورتیزول ترشح می‌کند. این هورمون به بدن نشاط و انرژی می‌دهد اما چای تیره و قهوه که حاوی مقادیر زیادی کافئین است، باعث ایجاد اختلال در تولید کورتیزول می‌شوند. بنابراین حتی اگر عادت به نوشیدن قهوه دارید، پس از ساعت ۹:۳۰ صبح آن را بنوشید. کورتیزول شما را به طور طبیعی بشاش و باهوش نگه می‌دارد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
نظرات بینندگان
مهیا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۱۹ - ۱۱ اسفند ۱۴۰۰
0
0
چه راهکارای باحالی بود. مرسی
نیازمندی‌ها
تبلیغات متنی
چاپ افست
چاپ دیجیتال
چاپ کارتن
نشان تجارت
آیت ماندگار
اخبار ورزشی
پیشخوان روزنامه