پایگاه خبری، سرگرمی بوق خبر

کد خبر: ۲۹۸۳
۱۱ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۷:۰۷
تقریبا ۳ سال پیش بود که با هم ازدواج کردیم. شوهرم بعضی اوقات به ویژه بعد از جروبحث‌ها می‌گوید که از انتخابش راضی نیست. از چهره و اندام من ایراد می‌گیرد. او می‌گوید برایش جذاب نیستم و به دلش ننشسته‌ام. نمی‌دانم باید چه کار کنم. لطفا راهنمایی ام کنید.

زندگی مشترک

بوق خبر - مخاطب گرامی، توجه داشته باشید که همسرتان علاوه بر تحلیل ظاهر، معیار‌های دیگری هم برای دوست داشتن شما دارد. برای مثال این‌که همسری دلسوز دارد و بین تمام زنان شما را انتخاب کرده است، اما در تمام شرایط دعوا و بحث، باید طوری رفتار کنید که همسرتان به شما احترام بگذارد و بداند وجود شما برای او سرشار از غنیمت است. در ادامه، به روش‌ها و تکنیک‌هایی که برای جذاب کردن رابطه با همسرتان مفید است، اشاره می‌کنیم.

زنان شاد برای مرد‌ها جذاب‌تر هستند

بسیاری از زنان تصور می‌کنند مردان تنها جذب زیبایی آنان می‌شوند، اما با این‌که مردان به زیبایی بها می‌دهند، انتظار ندارند زنانشان مانند مانکن‌های مجلات باشند. زنان شاد و با روحیه، همیشه برای همسرانشان از جذابیت بیشتری برخوردارند.

شاید دلیل بهانه‌گیری‌های او رفتار‌های شما باشد

احساس آرامش و کنار هم بودن، مهم‌ترین نیروی محرکه زندگی مشترک است و باعث می‌شود زن و مرد انگیزه لازم برای حل مشکلات را داشته باشند. به عقب برگردید و روز‌های اوایل آشنایی‌تان را به خاطر بیاورید و به بهانه‌های همسرتان برای این‌که شما را بهترین همسر دنیا می‌دانست، فکر کنید. شاید آن‌قدر درگیر روزمرگی‌های زندگی شده‌اید که از همسرتان غافلید. علت را در رفتار‌های خودتان هم جست‌و جو کنید چراکه شاید دلیل بهانه‌گیری‌های او رفتار شما باشد.

با شوهرتان در همین باره گفتگو کنید

با همسرتان حول محور شرایط پیش آمده صحبت کنید و گپ بزنید و برای او روشن کنید شما به کسی نیاز دارید که دوست‌تان داشته باشد و اگر او از زندگی با شما لذت نمی‌برد و این زندگی را شما برایش انتخاب کرده‌اید و از ازدواجش رضایت کامل ندارد، باید برای نجات زندگی مشترک‌تان فکری کنید.

با مرور مدت تقریبا ۳ ساله زندگی مشترک تان، خود را ارزیابی کنید. برخی مرد‌ها شخصیت ایرادگیری دارند و بر حسب شرایط ممکن است این نارضایتی‌های مقطعی باعث درگیری‌هایی شود.

سعی کنید در برابر این ایراد گرفتن همسرتان عکس‌العمل زیادی نشان ندهید. فراموش نکنید هیچ‌کس کامل نیست و به دلیل ایرادگیری‌های همسرتان روحیه خود را نبازید، اعتماد به نفس داشته باشید و نارضایتی همسرتان از زندگی را جای دیگری جست و جو کنید.

شوهرتان را متوجه اشتباهش بکنید

همه ما در کنار خوبی‌های ظاهری و اخلاقی، ممکن است کاستی‌هایی هم داشته باشیم. این نکته را به همسرتان متذکر شوید که شما هم ممکن است کاستی‌هایی داشته باشید، اما مهم این است که عیب‌جویی از هم، سرزنش، شکوه، گلایه و غرغر کردن را کنار بگذاریم.

اعتماد، احترام و پذیرش یکدیگر، رکن اساسی در یک زندگی مشترک است. از طریق گفتگو و با لحن مناسب همسرتان را متوجه اشتباهش کنید و البته خودتان هم این نکات را رعایت کنید.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
تبلیغات متنی
چاپ افست
چاپ دیجیتال
چاپ کارتن
نشان تجارت
آیت ماندگار
اخبار ورزشی
پیشخوان روزنامه