پایگاه خبری، سرگرمی بوق خبر

کد خبر: ۳۰۳۹
۱۹ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۳:۰۰
محققان می‌گویند افرادی که سبزیجات بیشتری مصرف می‌کنند درواقع سبک زندگی سالم تری دارند.
سبزیجات
بوق خبر - به گفته محققان، هر ارتباطی بین مصرف سبزیجات و سلامت قلب به این علت است که افرادی که مقدار بیشتری سبزیجات مصرف می‌کنند، دقیقاً همان‌هایی هستند که در دیگر جنبه‌های زندگی، زندگی سالم‌تری دارند.
 
همیشه گفته شده است که مصرف زیاد سبزیجات کلید یک زندگی طولانی‌مدت و سالم است اما نتیجه یک تحقیق بزرگ که در انگلستان انجام شده مدعی است که مصرف زیاد سبزیجات نمی‌تواند از ما در برابر بیماری‌های قلبی محافظت کند.
 
محققان در دانشگاه آکسفورد داده‌های ۴۰۰‌ هزار بریتانیایی را به مدت ۱۲ سال مطالعه کردند.
 
در طول این مدت، ۱۸‌ هزار نفر از مشارکت‌کنندگان مشکلات بزرگ قلبی مانند حمله قلبی یا سکته را تجربه کردند. از مشارکت‌کنندگان پرسیده شد که هر روز چه مقدار سبزیجات مصرف می‌کردند و این مقدار با میزان شیوع بیماری‌های قلبی مقایسه شد.
 
در کل گروهی که بیشتر سبزیجات خام در رژیم روزانه‌شان داشتند در مقایسه با افرادی که کمترین میزان سبزیجات را مصرف می‌کردند، در حدود ۱۵‌درصد کمتر احتمال داشت که دچار بیماری‌های قلبی شوند.
 
در این میان ،بین سبزیجات خام و پخته تفاوتی وجود نداشت.  نویسندگان این پژوهش که در نشریه فرانتیِر آو نوتریشن منتشر شده است می‌گویند: «هر ارتباطی بین مصرف سبزیجات و سلامت قلب به این علت است که افرادی که مقدار بیشتری سبزیجات مصرف می‌کنند، دقیقاً همان‌هایی هستند که در سایر جنبه‌های زندگی نیز ، زندگی سالم‌تری دارند.»
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
تبلیغات متنی
چاپ افست
چاپ دیجیتال
چاپ کارتن
نشان تجارت
آیت ماندگار
اخبار ورزشی
پیشخوان روزنامه