پایگاه خبری، سرگرمی بوق خبر

کد خبر: ۳۰۸۹
۲۸ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۴:۰۵
دکتر ویجناند فان تیلبورگ که این تحقیق زیر نظر او انجام شده بر این اعتقاد است که عموم، معمولا به‌واسطه پیش‌قضاوت در این خصوص از ارتباط با افراد کسل‌کننده اجتناب می‌کنند و حتی برخی انتظار دارند تا بابت وقتی که با این دسته از افراد می‌گذرانند پول بگیرند.

سر رفتن حوصله

بوق خبر - دانشگاه اسکس بریتانیا به‌تازگی پژوهشی در مورد کسل کننده‌ترین مشاغل دنیا انجام داده است. در این تحقیق که در نشریه «بولتن روانشناسی اجتماعی و فردی» (Personality and Social Psychology Bulletin) هم منتشر شده افرادی مورد مطالعه قرار گرفته‌اند که علاوه بر شهرنشینی، عاشق تماشای تلویزیون هم هستند.

در این پژوهش با تمرکز بر حرفه افراد و تجزیه-تحلیل کانون‌های سرگرمی و تفریح آن‌ها از قبیل علاقه به خواب، میزان تماشای تلویزیون و یا انجام مناسک مذهبی و همچنین شخصیت افراد از جمله بدبین یا خوش‌بین بودن آن‌ها، سعی شده بر مبنای کلیشه‌های رایج تصویری کلی از انسان کسل ارائه شود.

نتایج این تحقیق که در ۵ مرحله و بر روی ۵۰۰ نفر انجام شده جالب توجه است. حسابداری، امور مربوط به نظافت، تجزیه و تحلیل داده‌ها و بانکداری در زمره بدترین مشاغل دنیا از حیث کسل‌کنندگی هستند.

پرداختن به امور مذهبی، تماشای تلویزیون، تماشای پرندگان و همینطور سیگار کشیدن هم از جمله عادات و سرگرمی‌های شایع بین افراد کسل بشمار می‌روند. این دسته از انسان‌ها غالبا ترجیحشان زندگی در شهر‌های کوچک و آرام است.

دکتر ویجناند فان تیلبورگ که این تحقیق زیر نظر او انجام شده بر این اعتقاد است که عموم، معمولا به‌واسطه پیش‌قضاوت در این خصوص از ارتباط با افراد کسل‌کننده اجتناب می‌کنند و حتی برخی انتظار دارند تا بابت وقتی که با این دسته از افراد می‌گذرانند پول بگیرند.

طبق این مطالعه کسانی که خسته‌کننده تلقی می‌شوند احتمالا در معرض خطر بیشتری از آسیب، اعتیاد و مسائل مربوط به سلامت روان قرار دارند. این درحالیست که علیرغم تصور منفی موجود، جامعه به افراد در مشاغلی مانند حسابداری و بانکداری نیاز دارد و جالب این جاست که به زعم افراد مورد مطالعه، آدم‌های کسل‌کننده افراد شایسته و ماهری نیستند. این با واقعیت ماجرا مثلا در مورد استخدام یک حسابدار حاذق برای کمک کردن به کسرمالیاتی و تبحر او در انجام کارش در تضاد است، هر چند که حرفه‌اش در دسته مشاغل کسل‌کننده باشد.

اما طبق این تحقیق اگر بخواهیم ۵ شغل بیشتر کسل‌کننده دنیا را ردیف کنیم، نتیجه زیر بدست می‌آید:

- تحلیل‌گر داده

- حسابدار

- کارمند بیمه و اداره مالیاتی

- نظافت‌چی

- شاغل در بانک

برعکس ۵ حرفه هیجان‌انگیز دنیا طبق این تحقیق کدام‌ها هستند؟

- هنر‌های نمایشی

- علم

- خبرنگاری

- کادر درمان

- معلمی

و، اما ۵ سرگرمی و تفریح کسل‌کننده اول در دنیا:

- خواب

- امور مذهبی

- تماشای تلویزیون

- تماشای حیوانات

- ریاضیات

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
تبلیغات متنی
چاپ افست
چاپ دیجیتال
چاپ کارتن
نشان تجارت
آیت ماندگار
اخبار ورزشی
پیشخوان روزنامه