پایگاه خبری، سرگرمی بوق خبر

کد خبر: ۳۱۴۳
۱۹ دی ۱۴۰۱ | ۱۶:۳۷
مدیر کل دفتر امور صید و صیادی سازمان شیلات ایران:
مدیر کل دفتر امور صید و صیادی سازمان شیلات ایران از صید سالانه ماهیان خاویاری دریای خزر در آب‌های ایران با هدف بازسازی و تکثیر این گونه با استحصال حدود ۱۲ هزار و ۶۴۴ تن گوشت و ۸۷۱ کیلو گرم خاویار خبر داد.

 ماهیان خاویاری

به گزارش اقتصاد دریا - رضا عباس پور نادری در خصوص وضعیت صید ماهیان خاویاری دریای خزر گفت: در حال حاضر ذخایر ماهیان خاویاری در وضعیت حساس و تحت مدیریت پنج کشور حاشیه دریای خزر قرار دارد.

مدیر کل دفتر امور صید و صیادی سازمان شیلات ایران ادامه داد: با توجه به توافق سران پنج کشور حاشیه دریای خزر صید تجاری این گروه ازماهیان استخوانی دریای خزر همچنان ممنوع است.

وی خاطرنشان ساخت: در کشور ماه صید ماهیان خاویاری دریای خزر به طور محدود با هدف تحقیقاتی و جهت ذخیر و بازسازی ذخایر انجام می‌شود.

به گفته وی در سال گذشته در مجموع ۱۲ هزار و ۶۴۴ تن گوشت ماهیان خاویاری و ۸۷۱ کیلو‌گرم خاویاری از مجموع صید این گونه ماهیان با هدف بازسازی ذخایر به دست آمد. وی خاطرنشان ساخت: صید ماهیان خاویاری با هدف بازسازی و تکثیر طی سال‌های اخیر تقریباً ثابت بوده است و انتظار می‌رود امسال هم در همین حدود صید داشته باشیم.

این مقام مسئول در سازمان شیلات ایران، اظهار داشت: صید ماهیان خاویاری به منظور بازسازی و تکثیر هر ساله از اوایل مهر ماه در استان‌های گیلان، مازندران و گلستان انجام می‌شود.

وی در ادامه گفته‌های خود به حضور صیادان غیرمجازی اشاره کرد که در طول فصل صید اقدام به صید ماهیان خاویاری می‌کنند و بیان داشت: حضور مستمر یگان حفاظت شیلات در دریای خزر سد بزرگی برای رسیدن اهداف این صیادان غیرمجاز محسوب می‌شود.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
تبلیغات متنی
چاپ افست
چاپ دیجیتال
چاپ کارتن
نشان تجارت
آیت ماندگار
اخبار ورزشی
پیشخوان روزنامه
نظرسنجی
به نظر شما پایان دوران ویروس کرونا چه زمانی خواهد بود؟
پایان سال ۲۰۲۲
۵ سال آینده
۱۰ سال آینده
تا همیشه با بشر خواهد بود