پایگاه خبری، سرگرمی بوق خبر

کد خبر: ۳۶۰
۲۱ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۳:۴۵
تا به حال عطری داشته اید که بوی آن را خیلی دوست داشته باشید، اما بیشتر از یک ساعت روی پوست تان نماند؟ در این مطلب می‌خواهیم ببینیم علت این اتفاق چیست و چند راهکار برایتان داریم که کمک می‌کنند عطرتان ماندگاری بیشتری داشته باشد.

ماندگاری عطر

بوق خبر - از لحظه‌ای که عطر را می‌زنید، نوت‌های آغازین آن بعد از ۵ تا ۱۵ دقیقه از بین می‌روند. به همین خاطر هم هست که هرگز نباید بلافاصله بعد از زدن یک عطر درباره‌ی بوی آن قضاوت کنید.

نت‌های میانی ۲ تا ۴ ساعت باقی می‌مانند و ماهیت اصلی عطر را آشکار می‌کنند.

نت‌های پایانی هم معمولاً ۴ تا ۶ ساعت دوام می‌آورند.

عطر‌ها به گونه‌ای هستند که دوست دارند به پوست «بچسبند» به همین دلیل معمولاً روی پوست کسانی که پوست چرب تری دارند مدت بیشتری باقی می‌مانند.

میزان تندی عطر و به همین ترتیب، نوت‌های آن هم در این مسأله تأثیرگذار است: نوت‌های پایانی عمیق مثل چوب، صمغ، چرم و تنباکو – موادی که آرام آرام، با دود، اما بی شعله می‌سوزند – از نظر ساختاری «سنگین تر» محسوب می‌شوند، بنابراین کندتر بخار می‌شوند.

عطری با رایحه‌ی مرکبات هرگز ماندگاری عطری با رایحه‌ی شرقی را ندارد.

یک عطر می‌تواند ۴ تا ۶ ساعت (یا حتی بیشتر) دوام آورد، اما این مسأله به مواردی بستگی دارد:

میزان تندی عطر

میزان خشکی پوست شما

نوع آب و هوا 

نکته: عطر از پوست خشک یا زمانی که هوا خشکی زیادی دارد، زودتر می‌پرد.

چه کار کنم ماندگاری عطرم بیشتر شود؟

 

لوسیون بزنید

از محصولات و کرم های بدنی‌ای استفاده کنید که بوی آن‌ها با هم جور باشد، البته در صورتی که چنین محصولاتی موجود باشد، در غیر اینصورت از محصولات بدون رایحه استفاده کنید.

این روش بسیار خوبی برای تقویت بوی عطر خود است؛ به خصوص کرم‌ها و لوسیون‌های بدن حاوی مواد نرم کننده‌ای هستند که بوی عطر را نگه می‌دارند.

اگر چنین محصولاتی موجود نبود، سراغ محصولات بدون رایحه بروید تا تداخلی در بوی عطرتان ایجاد نکنند. به آن‌ها به چشم یک پرایمر یا همان زیرساز برای عطر خود نگاه کنید.

فرمول های قوی را انتخاب کنید

سراغ یک فرمولاسیون قدرتمندتر بروید. ادوپرفیوم، پیور پرفیوم و اکستریت، فرمولاسیون بسیار غلیظی دارند، به همین دلیل بوی آن‌ها با شدت بیشتری احساس می‌شود و مدت بیشتری هم دوام می‌آورند. شاید گران‌تر باشند، اما بسیار کمتر مجبور به استفاده از آن‌ها هستید. یک معامله‌ی برد-برد!

به مو بزنید

سعی کنید به موهایتان هم مثل پوست تان عطر بزنید – البته باید حواس تان باشد که اگر عطر رنگ تیره‌ای داشته باشد ممکن است ناخواسته موهایتان را رنگ کنید (اول آن را روی یک دستمال کاغذی امتحان کنید).

مو ساختاری متخلل دارد و در بسیاری از موارد بوی عطر را به مراتب بیشتر از پوست از خود بلند می‌کند.

به شال بزنید

به یک شال عطر بزنید؛ گرمای بدن تان بویش را ساطع خواهد کرد. این روش خوبی هم هست برای امتحان کردن یک عطر جدید که از بوی آن مطمئن نیستید. هر زمان هم که از بوی عطر خسته شدید کافی است شال را در آورید و یکی دیگر بیاندازید.

نکته: یادتان باشد که بینی ما پس از مدتی حساسیت خود را از دست می‌دهد و خیلی زود به نوت‌های عطر عادت می‌کند. شاید خودتان بعد از ۳۰-۴۰ دقیقه دیگر اصلاً بویش را حس نکنید، اما ممکن است هنوز برای اطرافیان قابل تشخیص باشد، بنابراین قبل از آنکه یک بار دیگر با عطرتان دوش بگیرید، از آن‌ها بپرسید بویش را حس می‌کنند یا نه.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
تبلیغات متنی
چاپ افست
چاپ دیجیتال
چاپ کارتن
نشان تجارت
آیت ماندگار
اخبار ورزشی
پیشخوان روزنامه