پایگاه خبری، سرگرمی بوق خبر

کد خبر: ۳۹۹
۲۳ خرداد ۱۴۰۰ | ۲۳:۱۵
کرونا فقط به ریه آسیب نمی‌زند بر تمام اعضای بدن تاثیر می‌گذارد و حتی این ویروس بر عملکرد جنسی آقایان هم تاثیر می‌گذارد.

کرونا و عملکرد جنسی مردها

بوق خبر - بیشتر مطالعات انجام شده بر عوارض ویروس کرونا بر میزان آسیب به اندام‌ها به‌ویژه ریه متمرکز است، اما نتایج یافته‌ها حاکی از آن است که این بیماری ممکن است سطح تستوسترون مردان را کاهش دهد.

از آن‌جا که گیرنده‌هایی که ویروس از آن‌ها برای ورود به سلول استفاده می‌کند در سطح سلول‌های سازنده هورمون جنسی مردانه، یعنی تستوسترون هم وجود دارد، این احتمال مطرح شده که ممکن است ابتلا به این ویروس عوارض ماندگاری بر عملکرد جنسی و تناسلی مردان داشته باشد.

آثار طولانی مدت کرونا

یکی از عوارض ابتلا به این ویروس‌ها تب شدید است. افزایش دمای بدن می‌تواند باعث آسیب به سلول‌های هورمون‌ساز و اسپرم‌ساز بیضه‌ها شود. اگر ابتلا به این ویروس باعث ایجاد التهاب در بیضه شود، آثار مخرب آن طولانی‌مدت خواهد بود.

همچنین یک تحقیق در ایتالیا در ماه جولای دریافت که اختلال نعوظ علاوه براین‌که می‌تواند یک عامل خطر برای بیماران کووید-۱۹ باشد ممکن است «پیامد احتمالی» این بیماری برای افراد نجات یافته از آن باشد.

یک مطالعه به تازگی از تاثیر ویروس کرونا بر سلامت تناسلی و جنسی مردان پرده برداشته است. این تحقیق بیانگر این است که سه عامل می‌تواند پس از بهبودی از بیماری کرونا به اختلال نعوظ منجر شود:

تاثیر گذار بر عروق

اختلال نعوظ یک نشانه از ابتلا به بیماری قلبی در آینده است. بیماری کرونا می‌تواند سبب بروز التهاب در سرتاسر بدن به خصوص قلب و عضلات اطراف آن شود.

تاثیرات روانی

فعالیت جنسی ارتباط تنگاتنگی با سلامت روان دارد. استرس، اضطراب و افسردگی ناشی از ابتلا به ویروس و همه گیری می‌تواند با افت خلق و اختلال نعوظ ارتباط داشته باشد.

سلامت کلی

اختلال نعوظ معمولا نشانه‌ای از یک مشکل زمینه‌ای است. از آن‌جایی که ویروس می‌تواند مشکلات سلامتی بسیاری را در بدن ایجاد کند، سلامت کلی بدن یکی از نگرانی‌های مرتبط با اختلال نعوظ و عوارض دیگر است.

ناباروری در آینده

همچنین از آن‌جایی که سن یک عامل خطر برای ابتلا به اختلال نعوظ و موارد شدید بیماری کرونا به شمار می‌رود، باید آن را به عنوان یک مولفه مهم در نظر گرفت.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
تبلیغات متنی
فروش واحد مسکونی در ستارخان
فروش واحد مسکونی نوساز
چاپ افست
چاپ دیجیتال
چاپ کارتن
نشان تجارت
آیت ماندگار
اخبار ورزشی
پیشخوان روزنامه