پایگاه خبری، سرگرمی بوق خبر

کد خبر: ۵۷۲
۰۳ تير ۱۴۰۰ | ۱۷:۲۰
رفع بوی بد کولر یکی از کار‌هایی است که بسیاری از افراد با گرم شدن فصل‌ باید آن را انجام دهند، زیرا بر اثر سهل انگاری و تعویض نکردن پوشال‌های کولر بعد از این که آن را روشن می‌کنید بوی بدی وارد محیط می‌شود.

رفع بوی بد کولر

بوق خبر - برای رفع بوی بد کولر باید در ابتدا علل این بو را شناسایی کنید و بعدا راه حلی برای آن پیدا کنید. در واقع در برخی از موارد نیاز به تعویض برخی از قطعات کولر می‌باشد تا شما دیگر آن بوی بد را استشمام نکنید.

علت‌های بوی بد کولر

در فصل بهار و تابستان بسیاری از مناطق کشور به دلیل گرمای بیش از حد باید از کولر استفاده کنند. در واقع کولر‌ها می‌توانند با به تعادل رساندن دمای محیط رطوبت مورد نیاز برای تنفس و بدن را فراهم کنند. اما در برخی از موارد زمانی که کولر را روشن می‌کنید با بوی بدی رو به رو می‌شوید و سریعا آن را خاموش می‌کنید. علت‌های ایجاد کننده این بود عبارت است از:

خرابی پوشال‌ها
ماندن بیش از حد آب درون مخزن و بو گرفتن آن
انتخاب محل نا مناسب برای نصب کولر
خراب شدن پمپ آب
نیم سوز شدن پمپ آب کولر
خرابی و یا نیم سوز شدن موتور کولر
تجمع رسوب
سوراخی برزنت
بوی بد ناشی از تسمه کولر
عدم استفاده از روغن‌های مرغوب

رفع بوی بد کولر با چند تکنیک ساده

برای این که بوی بد کولر خود را از بین ببرید می‌توانید از چند تکنیک ساده استفاده کنید و با کم‌ترین هزینه از کولر استفاده مجدد داشته باشید.

تعویض پوشال‌ها

یکی از راه کار‌هایی که باید هر سال انجام دهید این است که پوشال‌های کولر آبی خود را تعویض کنید. این پوشال‌ها مکان بسیار خوبی برای رشد باکتری‌ها و کپک‌ها می‌باشند و در صورتی که به صورت دوره‌ای آن‌ها را تعویض نکنید دارای بوی بدی خواهند شد.

نکته: سعی کنید بعد از تعویض پوشال‌های کولر دور آن را با کمی سرکه و آب تمیز کنید.

اطمینان از راکد نبودن آب

راکد ماندن آب درون مخزن کولر می‌تواند باعث ایجاد این بوی بد شده باشد بنابراین سعی کنید به این بخش از کولر نیز نگاهی بیندازید و اگر آبی راکد مانده بود سعی کنید آن را خارج کنید.

نصب در محل مناسب

اگر کولر شما در جای خوبی نباشد و هوای تمیز در آن جریان نداشته باشد بوی بدی را به درون اتاق شما وارد می‌شود بنابراین سعی کنید برای نصب کولر از محل مناسب استفاده کنید و اگر چنین چیزی امکان نداشت می‌توانید از یک تهویه محیط استفاده کنید.

استفاده از روغن‌های مرغوب

بسیاری از روغن‌های ارزانی که برای کولر‌ها تهیه می‌کنید بی کیفیت هستد و زمانی که با آب مخلوط می‌شوند بوی نامطبوعی را به درون اتاق وارد می‌کنند برای جلوگیری از این مشکل لازم است تا از روغن‌های خوب و با کیفیت استفاده کنید.

استفاده از تصفیه کننده هوا

تصویه کننده‌های هوای مخصوص کولر آبی وجود دارد که می‌توانید با استفاده از آن‌ها هوایی که وارد محیط می‌شود را با کیفیت‌تر استشمام کنید و از بوی بد جلوگیری کنید.
تخلیه کنید.

سعی کنید بعد از این که ماه‌های گرم سال به پایان رسید و دیگر قصد استفاده از کولر را نداشتید مخزن کولر را به خوبی تخلیه کنید تا در اثر راکد ماندن آب درون مخزن بوی بد نگیرد و سال بعد بتوانید به راحتی و بی دردسر از کولر خود استفاده کنید.

زمانی که در ماه‌های سرد سال از کولر استفاده نمی‌کنید باید آن را بپوشانید تا بتوانید از گرد و غبار‌های موجود در هوا جلوگیری کرده و به سالم ماندن کولر نیز کمک کنید.

استفاده از جذب کننده‌های بو

یکی دیگر از روش‌های رفع بوی بد کولر این است که از جذب کننده‌های بو استفاده کنید. لازم است بدانید که این جذب کننده‌ها در دو نوع مختلف در بازار وجود دارد و شما می‌توانید از هر کدام که دوست دارید استفاده کنید. از جذب کننده‌های بویی که در منزل وجود دارد می‌توان به زغال چوب و جوش شیرین اشاره کرد. بعد از استفاده از این جذب کننده‌ها می‌توانید از آب و صابون کمک بگیرید تا بوی باقی مانده را به طور کامل از بین ببرید.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
تبلیغات متنی
چاپ افست
چاپ دیجیتال
چاپ کارتن
نشان تجارت
آیت ماندگار
اخبار ورزشی
پیشخوان روزنامه