پایگاه خبری، سرگرمی بوق خبر

کد خبر: ۵۸۷
۰۴ تير ۱۴۰۰ | ۲۰:۵۶
کار کردن خانم‌ها در خانه یکی مسائلی است که همیشه مورد بحث بوده و هست. به همین بهانه در این مقاله به شما کار‌های پردر آمد خانگی را معرفی می‌کنیم.

کار در منزل

بوق خبر - معمولا زن‌ها را به هنرمند بودن و آینده نگری می‌شناسیم، کسانی که توانایی پیش‌بینی مشکلات آینده را دارند و با دوراندیشی خانواده‌شان را از بحران‌های پیش‌آمده نجات می‌دهند.

کار کردن زنان در خانه موضوعی است که مورد قبول اکثریت افراد واقع شده است و چیزی نیست که جای بحث و جدل داشته باشد. در واقع چه زنانی که تنها زندگی می‌کنند و برای به‌دست آوردن هزینه زندگی و تأمین معیشت در خانه کار می‌کنند و چه آن‌هایی که هدفشان سرگرمی است، به هر حال هر دو گروه از هنرشان پول درمی‌آورند و آن قدر کارشان را خوب انجام می‌دهند که همه دست به جیب می‌شوند! در این مطلب نگاهی به برخی از مشاغل خانگی داریم.

کار‌های مرتبط با خوراک

فروش غذا

سر ظهر که به خیابان‌ها سر بزنید، متوجه آدم‌هایی می‌شوید که به‌دنبال غذای خوب می‌گردند. به دلیل هزینه بالا، هر روز غذاخوردن در رستوران، صرفه اقتصادی ندارد و اینجاست که شما می‌توانید از این فرصت استفاده کنید و غذا‌های خانگی را به فروش برسانید. غذا‌های خورشتی یا غذا‌هایی مثل لوبیاپلو و عدس‌پلو که گران نیستند و قیمت تمام‌شده‌شان به شما قابلیت سوددهی می‌دهد.

ایستگاه‌های راننده‌های تاکسی یا اتوبوس، پاساژ‌ها و بازار‌ها مکان‌هایی هستند که می‌توانند خریدار غذای خانگی شما باشند. به شرط کیفیت می‌توانید مشتری ثابت هم جذب کنید و درآمد خوبی داشته باشید.

درست‌کردن لواشک

این خوشمزه دوست‌داشتنی از آن چیز‌هایی است که نوع خانگی‌اش طرفدار بیشتری نسبت به نوع صنعتی آن دارد و خیلی‌ها برایش سرودست می‌شکنند. برای درست‌کردن لواشک باید میوه‌های نه‌چندان مرغوب را بشویید، بپزید و بعد از صافی رد کنید تا هسته‌ها و اضافاتش را بگیرید و پس از پهن‌کردن مقابل آفتاب، لواشک آماده است.

دقت کنید که یک نایلون هم روی آن بکشید تا بهداشتی باشد، اتهام غیربهداشتی بودن جزء جداناشدنی لواشک‌های خانگی بوده‌اند. برای تهیه لواشکی می‌توانید از میوه‌هایی مثل آلو، سیب، زرآلو، آلبالو، کیوی و... استفاده کنید.

سبزی آماده

زندگی‌ها ماشینی شده است و مردم حوصله قدیم را ندارند؛ کسی حال ندارد سبزی بخرد، پاک کند، خرد کند، سرخ کند و در فریزر بگذارد؛ بنابراین بیشتر زنان خانه‌دار ترجیح می‌دهند سبزی قورمه، کوکو، پلویی، کرفس و... را به صورت آماده بخرند. نکته‌ای که می‌توانید روی آن مانور بدهید، تمیزی کارتان است؛ چراکه بخش عمده‌ای از زنان خانه‌دار کار خانگی یک خانم را بیشتر قبول دارند تا سبزی‌ای که در کارخانه آماده شده و معلوم نیست مراحل آماده‌سازی‌اش را چطور گذرانده است.

هنر‌های دستی

نقاشی روی شیشه

هنر خاص و منحصربه‌فردی است که کمی پشتکار و ذوق و سلیقه می‌خواهد. اسمش نقاشی روی شیشه است، اما بیشتر به نقاشی روی آینه با رنگ ویترای اختصاص دارد، رنگی با حلال تینر که باعث ماندگاری تصویر روی آینه می‌شود. خوبی‌اش این است که می‌توانید رایگان در فضای مجازی آموزش ببینید و با سعی و خطا ماهر شوید. اگر هم اهل آموزش‌های مجازی نیستید، فرهنگسرا‌ها و هنرستان‌ها دوره‌های خوبی دارند که با هزینه کم انواع نقاشی را آموزش می‌دهند.

خیاطی و بافتنی

درست است که خیاطی حرفه‌ای یک تخصص است که آموزش و سال‌ها تجربه می‌طلبد، ولی قبول کنید که دوختن سرویس‌های پیش‌بند، دستگیره، دستکش و... کار چندان دشواری نیست و با کمی دقت قابل دست‌یابی است. اگر زرنگ باشید و سلیقه به خرج بدهید، می‌توانید قیمت‌های خوبی روی کارهایتان بگذارید. حواستان باشد که انتخاب پارچه بخش مهمی از قضیه است.

کار با نمد و چرم

بسیاری از زنان با درست‌کردن کیف، جامدادی و سایر وسایل تزئینی با چرم و متریال دیگر درحال کسب درآمد هستند. بهترین محل هم برای عرضه هنر‌های دستی‌تان، اینستاگرام و کانال تلگرام است، جایی که بدون هیچ هزینه‌ای ویترین خودتان را برای عرضه محصولاتتان دارید.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
تبلیغات متنی
چاپ افست
چاپ دیجیتال
چاپ کارتن
نشان تجارت
آیت ماندگار
اخبار ورزشی
پیشخوان روزنامه