پایگاه خبری، سرگرمی بوق خبر

کد خبر: ۵۸۸
۰۴ تير ۱۴۰۰ | ۲۱:۰۵
پاکسازی و تمیز کردن روده بزرگ از زمان یونان باستان قدمت دارد، اما در دهه‌های ۱۹۲۰ و ۱۹۳۰ در آمریکا به خوبی شناخته شد. هدف از تمیز کردن روده بزرگ طراوت و شادابی بدن است.

پاکسازی روده

بوق خبر - روده بزرگ مسئولیت گرفتن آب، ویتامین، نمک و مواد مغذی از مواد غذایی قابل هضم را دارد که در روده کوچک هضم نشده‌اند. دفع مواد زاید جامد از دیگر وظایف روده بزرگ است. زمانی که عملکرد این عضو از بدن دچار اختلال شود، به جای از بین بردن سموم آن‌ها را جذب می‌کند.

به این ترتیب ممکن است مشکلاتی مانند سردرد، نفخ، یبوست، پایین آمدن سطح انرژی، بیماری‌های مزمن، خستگی و افزایش وزن را برای فرد به همراه داشته باشد؛ بنابراین با سم زدایی روده بزرگ می‌توان تا حد زیادی سلامت این دستگاه مهم را حفظ کرد.

پاک‌سازی و تمیز کردن روده بزرگ از زمان یونان باستان قدمت دارد، اما در دهه‌های ۱۹۲۰ و ۱۹۳۰ در آمریکا به خوبی شناخته شد. هدف از تمیز کردن روده بزرگ طراوت و شادابی بدن است.

سم زدایی روده با غذا‌های فیبری

در صورتی که شما به دنبال دارو‌های خانگی طبیعی برای تمیز کردن روده بزرگ هستید، نباید غذا‌های غنی از فیبر را نادیده بگیرید. فیبر در روند از بین بردن مواد زاید از روده بزرگ تاثیر به‌سزایی دارد. همچنین فیبر نقش مهمی در تشکیل مدفوع ایفا می‌کند.

هم فیبر محلول و هم فیبر نامحلول بخورید. فیبر محلول و نامحلول عملکرد‌های مختلف مهمی دارد. فیبر نامحلول نقش مهمی در ایجاد یک مدفوع نرم و حجیم که به راحتی می‌تواند از روده‌ها عبور کند، ایفا می‌کند. فیبر نامحلول می‌تواند مواد زاید را حذف و به شما کمک کند از شر باکتری‌های روده خلاص شوید.

سم زدایی روده با غذا‌های تخمیری

دستگاه گوارش به میزان فراوانی از باکتری‌های مفید که می‌تواند به هضم آسان‌تر غذا، جذب موثر مواد مغذی، مبارزه با باکتری‌های مضر و خلاص شدن از شر سموم کمک کند، نیاز دارد. حفظ تعادل باکتری‌ها بسیار مهم است.
مصرف غذا‌های تخمیر شده غنی از فیبر توصیه می‌شود. برخی از غذا‌های تخمیر شده عبارت اند از: ماست یونانی و نوشیدنی‌های تخمیری مانند کفیر.

سم زدایی روده با سبزیجات برگ دار سبز تیره

سبزیجات برگ دار تیره مانند اسفناج برای تمیز کردن روده بزرگ و حفظ سلامت دستگاه گوارش مفید است. از آن جایی که سبزیجات و میوه‌ها یک منبع عالی از کلروفیل هستند، می‌توانند روند روزانه پاک‌سازی روده بزرگ و دستگاه گوارش را تسهیل کنند.

سم زدایی روده با سیر

این ماده غذایی نه تنها ادویه‌ای خوش عطر و طعم است که اغلب به انواعی از غذا‌ها افزوده می‌شود بلکه یکی از درمان‌های خانگی عالی برای تمیز کردن روده هم هست. سیر حاوی خواص ضد باکتری، ضد ویروسی و ضد انگلی است؛ بنابراین افزودن آن به رژیم غذایی همیشگی‌تان می‌تواند به حذف انگل، عوامل بیماری‌زا و سموم از دستگاه گوارش و روده بزرگ کمک کند.

سم زدایی روده با روغن کنجد

این روغن اغلب در آشپزی استفاده می‌شود، اما برای سم زدایی روده بزرگ هم مفید است. استفاده از این روغن می‌تواند فشار خون را کاهش دهد، به کاهش وزن کمک کند و کلسترول را پایین بیاورد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
تبلیغات متنی
چاپ افست
چاپ دیجیتال
چاپ کارتن
نشان تجارت
آیت ماندگار
اخبار ورزشی
پیشخوان روزنامه