پایگاه خبری، سرگرمی بوق خبر

کد خبر: ۵۹۵
۰۵ تير ۱۴۰۰ | ۱۳:۱۹
بعضی زن‌ها درباره‌ مرد‌های جذاب و خوش قیافه خیالبافی و تصور می‌کنند داشتن یک شریک عاطفی جذاب‌تر کلید برخورداری از یک رابطه‌ی رضایت بخش است. با این حال، واقعیت امر می‌تواند از انتظارات ما بسیار دور باشد. تحقیقات نشان می‌دهد برای اینکه زنی واقعاً از رابطه‌ی خود رضایت داشته باشد، شریک عاطفی او نباید از خودش خوش چهره‌تر باشد.

زنان شاد

بوق خبر - بعضی زن‌ها درباره‌ی مرد‌های جذاب و خوش قیافه خیالبافی و تصور می‌کنند داشتن یک شریک عاطفی جذاب‌تر کلید برخورداری از یک رابطه‌ی رضایت بخش است. با این حال، واقعیت امر می‌تواند از انتظارات ما بسیار دور باشد. تحقیقات نشان می‌دهد برای اینکه زنی واقعاً از رابطه‌ی خود رضایت داشته باشد، شریک عاطفی او نباید از خودش خوش چهره‌تر باشد.

در ادامه می‌خواهیم ببینیم چرا دانشمندان می‌گویند مردانی که از جذابیت ظاهری کمتری برخوردارند بهترین گزینه برای رابطه عاطفی هستند.

زن‌ها احساس راحتی بیشتری با خودشان می‌کنند و اعتماد به نفس بیشتری دارند

تحقیقات نشان داده زنانی که شریک عاطفی آن‌ها از جذابیت ظاهری بیشتری برخوردار است، انگیزه‌ی بیشتری برای رژیم گرفتن دارند.

گرچه این بدان معنی نیست که رژیم گرفتن به خودی خود چیز بدی است، اما دلیل انگیزه تان نباید خوش چهره‌تر بودن شریک عاطفی تان نسبت به شما باشد. اگر زنی می‌خواهد هر طور شده وزن کم کند یا ظاهرش را تغییر دهد تا از دیگران عقب نماند، این امر اغلب نشان دهنده‌ی آن است که او حس خوبی نسبت به خودش ندارد، مسأله‌ای که می‌تواند بر روی اعتماد به نفس او اثر بگذارد و حتی منجر به افسرده شدنش شود.

زنان شاد

تلاش بیشتری برای تحت تأثیر قرار دادن شریک عاطفی خود می‌کنند

مردانی که جذابیت ظاهری کمتری دارند معمولاً تلاش بیشتری برای راضی کردن شریک عاطفی خود می‌کنند. آن‌ها با علم به محروم بودن از امتیازات خوش قیافه بودن، سعی می‌کنند با خرید هدیه، گهگاه ترتیب دادن یک گردش عاشقانه، یا کمک در کار‌های خانه، این امر را جبران کنند.

با این توجه نشان دادن‌های مداوم و روشن نگه داشتن شعله‌ی عشق، زن‌ها حس می‌کنند قدرشان دانسته می‌شود و رابطه‌ی عاطفی آهسته و پیوسته رشد می‌کند.

احتمال خیانت کردن شان کمتر است

این دست مرد‌ها کمتر در نگاه اول توجه‌ها را به خود جلب می‌کنند و این بدان معنی است که آن‌ها در مقایسه با مردان جذاب کمتر در موقعیت وسوسه شدن قرار می‌گیرند. وقتی گزینه‌های کمتری باشد فرصت کمتری برای منحرف شدن مردان به وجود می‌آید و احتمال وفادار ماندن شان بیشتر می‌شود.

همه‌ی نگاه‌ها به خانم است

داشتن یک شریک عاطفی جذاب گاهی دلهره آور است. علم به قرار داشتن در زیر سایه‌ی شریک عاطفی خود امنیت روانی اغلب زن‌ها را سلب می‌کند و به آن‌ها احساس حقارت می‌دهد. این امر ممکن است باعث ایجاد تنش در رابطه و حتی مشاجره یا دعوا شود.

از سوی دیگر، کمتر بودن جذابیت ظاهری مرد می‌تواند احساس اعتماد به نفس بیشتری به زن در خصوص ظاهر خود و خواستنی بودنش دهد.

زنان شاد

خود را به طور کامل وقف رابطه شان می‌کنند

مردان وقتی تمرکز کمتری بر ظاهر و جذابیت خود داشته باشند، توجه، محبت و حمایت عاطفی بیشتری نسبت به شریک عاطفی خود نشان می‌دهند. با این کار شریک عاطفی شان به مرکز دنیای آن‌ها بدل می‌شود.

تحقیقات نشان داده مردانی که از جذابیت ظاهری بیشتری برخوردارند، رضایت کمتری از رابطه عاطفی خود دارند و کمتر از همسران شان حمایت می‌کنند. با دلرباترین مرد دنیا هم که وارد رابطه شده باشید، اگر راضی کردنش سخت باشد، شنونده‌ی خوبی نباشد و شما اولویت زندگی اش نباشید، احتمالش زیاد است که رابطه تان در نهایت از هم بپاشد.

زندگی با آن‌ها راحت‌تر است

بیایید قبول کنیم که خوش چهره بودن از کودکی اغلب به آدم‌ها حس محق بودن می‌دهد. گذشته از این ها، اغلب افراد خوش قیافه عادت دارند هر چه می‌خواهند را در زندگی شان به دست آورند، امری که گاهی سر و کله زدن با آن‌ها را دشوار می‌کند.

از سوی دیگر، مردانی که از جذابیت کمتری برخوردارند معمولاً بیشتر آسان می‌گیرند و بنابراین داشتن رابطه عاطفی با آن‌ها خوشایندتر است. آن‌ها متوجه هستند که همیشه نمی‌توانند هر چه می‌خواهند را به دست آورند و زندگی یعنی کنار آمدن. به همین دلیل، این جمله که «حرف حرف من است» اغلب در مورد آن‌ها صدق نمی‌کند.

زنان شاد

بامزه و رمانتیک اند و شخصیت جذابی دارند

مردانی که جذابیت کمتری دارند به دلیل اینکه معمولاً برای جذب جنس مخالف به ظاهر خود اتکا نمی‌کنند، معمولاً ویژگی‌های شخصیتی مثبتی در خود می‌سازند که به آن‌ها در به دست آوردن دل خانم‌ها کمک کند. معروف هم هست که ظاهر ماندگار نیست و این شخصیت است که باقی می‌ماند؛ بنابراین داشتن رابطه عاطفی با یک مرد خوب نعمتی است که باید قدرش دانسته شود.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
تبلیغات متنی
چاپ افست
چاپ دیجیتال
چاپ کارتن
نشان تجارت
آیت ماندگار
اخبار ورزشی
پیشخوان روزنامه