پایگاه خبری، سرگرمی بوق خبر

کد خبر: ۶۱۲
۰۶ تير ۱۴۰۰ | ۱۷:۵۵
در این مطلب آموزش آرایش پف زیر چشم با جدیدترین متد‌های آرایشی روز دنیا را در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم که امیدواریم با کمک این مطلب بتوانید چشم هایتان را به زیباترین شکل ممکن آرایش کنید.

پف زیر چشم

بوق خبر - پف زیر چشم یکی از انواع مشکلات رایج در بین خانم‌ها است که می‌توان این مشکل را به کمک مواد طبیعی و آرایش از بین برد. توجه داشته باشید که اگر میکاپ پف زیر چشم‌ها بدرستی انجام شود چشم‌های شما بی نظیر و جذاب‌تر از همیشه به نظر می‌رسند.


چشم‌ها نقاط اصلی چهره خانم‌ها هستند و اگر شما تمایل دارید میکاپ صورتتان بی نظیر و جذاب‌تر به نظر برسد بهتر است در هنگام میکاپ چشم هایتان به فرم چشم‌ها و سایر ویژگی‌های ظاهری خود توجه نمایید. در مطالب قبلی آرایش چشم ریز و آرایش چشم پف دار را مشاهده کردید، در ادامه چند مرحله ساده برای میکاپ پف زیر چشم‌ها را مشاهده خواهید کرد که امیدواریم با کمک این مراحل بتوانید پف موجود در پایین چشم هایتان را به راحتی از بین ببرید.

آموزش مرحله به مرحله میکاپ پف زیر چشم

کانسیلر کرم پودری غلیظ است که به کمک آن می‌توانید پف زیر چشم هایتان را از بین ببرید. توجه داشته باشید که برای از بین بردن پف زیر چشم‌ها بهتر است کانسیلر را به صورت مثلثی که راس آن به سمت پایین است زیر چشم‌ها بزنید تا همه تیرگی‌ها و پف موجود در زیر چشم‌ها پوشیده شوند. اگر کانسیلر مورد استفاده شما غلیظ است می‌توانید آن را با مقداری کرم مرطوب کننده مخلوط کنید تا پوست تان طبیعی و بهتر به نظر برسد.

برای میکاپ کردن چشم‌ها نباید دور چشم هایتان را خط چشم بکشید، زیرا در این صورت توجه افراد به سمت پف و تیرگی زیر چشم‌های شما جلب می‌شود و به جای استفاده از خط چشم برای از بین بردن پف زیر چشم می‌توانید از سایه چشم قهوه‌ای برنزه برای دور چشم‌های خود استفاده کنید تا مشکلات و ایراد‌های زیر چشم هایتان از بین بروند و چشمان هایتان درشت و جذاب‌تر به نظر برسند.

توجه داشته باشید که میکاپ ابرو‌ها نیز در از بین بردن پف چشم‌ها تاثیر زیادی دارند. ابرو‌های نازک تیرگی و پف زیر چشم‌ها را بیشتر نمایان می‌کنند و ابرو‌های پهن توجه افراد را به قسمت بالای چشم‌های شما جلب می‌کنند که در این صورت پف زیر چشم و تیرگی‌های موجود در زیر چشم کمتر به نظر می‌رسند بنابراین بهتر است شما به کمک مدادی با رنگ مناسب ابروهایتان را پهن‌تر کنید و علاوه بر این هیچوقت به کمک مدل‌های نازک ابروهایتان را برندارید.

روشی دیگر برای پوشاندن پف زیر چشم‌ها با آرایش

در این آموزش دو مرحله ای، در مرحله اول موجب می‌شود تا حدی پف زیر چشم‌ها کاهش پیدا کند و مقدار باقیمانده از پف چشم‌ها در مرحله دوم و همانند روش قبلی با آرایش مخفی و پوشانده شود، از این رو استفاده از این روش در هنگام صبح و یا هر موقع که می‌خواهید از شر پف زیر چشم هایتان رهایی پیدا کنید، راهکار موثری است.

برای این منظور به کمی یخ و کانسیلر آرایشی نیاز دارید. حال از آنجا که علت اصلی پف زیر چشم ها، جمع شدن مایعات در بافت این نواحی می‌باشند، بنابراین با استفاده از یخ می‌توانید مایعات را از آن نواحی دور کنید. زیرا یخ موجب ایجاد انقباض در زگ‌ها شده و در نتیجه انقباض و کوچک شدن حجم آن، موجب خروج و پراکندگی مایعات تجمع یافته خواهد شد، به عبارت دیگر با کوچک شدن سایز و قطر رگ، مایعات اضافی از محل دور می‌شوند.

حال با قرار دادن چند تکه یخ در داخل یک کیسه فریزر و گذاشتن آن بر روی چشم ها، پوست خنک خواهد شد و به این ترتیب پف زیر چشم‌ها کاهش پیدا می‌کند، البته در صورتی که نمی‌توانید سرمای یخ را تحمل کنید، بهتر است آن را داخل پارچه نازکی گذاشته و بر روی چشم‌ها بگذارید، با چند بار تکرار این عمل، زمانی که حس کردید که پف چشمهایتان کمتر شده است، یخ را کنار بگذارید و با سر انگشتان خود به مدت ۱۰ دقیقه به آرامی زیر چشم‌ها را ماساژ دهید، انجام این کار به دفع مایعات کمک می‌کند.

در مرحله بعدی؛ همانطور که گفتیم به منظور پوشاندن و مخفی کردن پف زیر چشم‌ها با استفاده از آرایش، کانسیلر یک لوازم آرایشی عالی برای رفع مشکلات پوستی و صورت می‌باشد.

کانسیلر‌ها انواع مختلفی دارند و هر کدام از آن‌ها به منظور هدف خاصی استفاده می‌شوند، حال برای رفع پف زیر چشم‌ها و رفع سیاهی چشم و نیز تغییر رنگ پوست می‌توانید از کانسیلر‌های مخصوص زیر چشم استفاده کنید.

برای استفاده از کانسیلر در این روش آن را به شکل مثلثی به زیر چشم‌ها بزنید و بعد به وسیله یک براش کوچک و یا با انگشت حلقه، آن را کاملا روی پوست محو کنید، کانسیلر با روشن کردن ناحیه زیر چشم ها، موجب پنهان شدن پف چشم و تغییر رنگ و رفع سیاهی دور چشم خواهد شد.

نکته: پیش از استفاده از کانسیلر برای آرایش چشم می‌توانید کمی سرم چشم به پوست زیر چشم‌ها بزنید تا موجب هیدراته شدن آن ناحیه شود.

توجه داشته باشید که علاوه بر اینکه می‌توانید با کمک میکاپ کردن، پف زیر چشم هایتان را از بین ببرید باید خواب کافی نیز داشته باشید و به میزان لازم آب بنوشید و علاوه بر این تغذیه‌ای سالم و پرویتامین نیز داشته باشید.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
تبلیغات متنی
چاپ افست
چاپ دیجیتال
چاپ کارتن
نشان تجارت
آیت ماندگار
اخبار ورزشی
پیشخوان روزنامه