پایگاه خبری، سرگرمی بوق خبر

کد خبر: ۶۱۴
۰۶ تير ۱۴۰۰ | ۱۸:۳۶
اگر تا کنون موس صورت را نمی‌شناختید در این مطلب با تمامی ویژگی‌ها و مزایای استفاده از آن آشنا خواهید شد. در واقع این کرم‌ها از بهترین و پر کاربرد‌ترین کرم‌های زیرساز آرایشی می‌باشند که بسیاری از آرایشگران برای گریم‌های حرفه‌ای از آن استفاده می‌کنند.

موس صورت

بوق خبر - موس صورت یکی از وسایلی می‌باشد که اگر از آن در حین آرایش استفاده کنید زیبا‌تر خواهید شد و این موس می‌تواند پوشانندگی پوست شما را بهبود بخشد. در ادامه آن را برایتان معرفی کرده و تمامی ویژگی هایش را بیان خواهیم کرد.

همه چیز درباره موس صورت

موس‌ها همانند کرم پودر‌ها می‌باشند، ولی فرمولاسیون بسیار متفاوتی دارند که باعث می‌شود ظاهر و ویژگی‌های متفاوتی نیز داشته باشند. در واقع آن‌ها نوعی کرم غلیظ شده اند و دارای بافتی یک پارچه و سفت‌تر هستند، ولی حالت خشک و پودری ندارند. این وسیله در رده زیر ساز‌های آرایشی قرار می‌گیرد و قبل از آرایش اصلی باید از آن استفاده کنید.

فواید

موس صورت به کرم‌هایی گفته می‌شود که قدرت پوشانندگی بسیار زیادی دارند و بافت آن‌ها بسیار سبک می‌باشد و بهتر است قبل از آرایش از آن‌ها استفاده کنید تا بتوانید آرایشی یک دست و زیبا داشته باشید.

در واقع موس‌ها نمی‌توانند باعث بسته شدن منافذ پوست شوند بنابراین زمانی که از آن‌ها استفاده می‌کنید پوست شما دچار جوش و آکنه نخواهد شد مگر این که به مواد آرایشی خاصی حساسیت داشته باشید.

شما می‌توانید به صورت روزانه از این کرم‌ها استفاده کنید و هیچ مشکلی برایتان ایجاد نخواهد شد.

جالب است بدانید که یکی دیگر از مزایای موس‌ها در این است که برای تثبیت شدن نیازی به پنکیک ندارد و شما می‌توانید از این کرم زیر ساز به تنهایی برای آرایش ساده خود استفاده کنید.

استفاده از این کرم‌ها خطر ماسیده شدن آرایش را در اثر تعریق کاهش می‌دهد بنابراین بسیاری از افراد از این کرم‌ها برای آرایش صورت خود استفاده می‌کنند.

ویژگی‌های مهم

موس‌ها می‌توانند پوست شما را یک دست کنند و پوشش دهی مناسبی دارند.
دارای بافتی نرم و سبک اند بنابراین مانع از تنفس پوست نمی‌شوند.
موس‌ها باعث نرم شدن پوست شما خواهند شد.
این وسیله یکی از مهم‌ترین و کاربردی‌ترین زیر ساز آرایشی محسوب می‌شود.
زمانی که از موس‌ها استفاده می‌کنید پوستتان براق نمی‌شود.
استفاده روزانه از این کرم‌ها مانعی ندارد.
تنوع رنگی موس‌های آرایشی بسیار زیاد بوده و می‌توانید متناسب با رنگ پوستتان آن را تهیه کنید.

انواع

باید بدانید که هر نوع کرم پودر و کرم آرایشی که مورد استفاده قرار می‌گیرد دارای انواع مختلفی است و موس صورت نیز از این قاعده مستثنی نمی‌باشد. در ادامه انواع موس را برایتان بررسی خواهیم کرد.

موس ضد آفتاب

این نوع موس‌ها از ترکیباتی که در کرم‌های ضد آفتاب وجود دارد استفاده کرده اند و علاوه بر تمامی مزایا و فوایدی که دارند می‌توانند از پوست شما در برابر اشعه‌های مضر خورشید نز جلوگیری کنند بنابراین شما می‌توانید از آن‌ها به صورت روزانه استفاده کرده و هیچ نیازی به کرم‌های ضد آفتاب و کرم پودر برای فیکس کردن آن نداشته باشید.

مت موس‌ها

این نوع از موس‌ها دارای خاصیت مات کنندگی دارند و اگر دوست ندارید که آرایش شما فک و براق باشد، ولی پوست شما بسیار چرب است می‌توانید از این موس‌ها استفاده کنید تا آرایشی جذاب و مات داشته باشید.

نحوه استفاده

استفاده کردن از کرم‌های موس و سایر پوشاننده‌ها بسیار راحت می‌باشد و شما می‌توانید با استفاده از دست خود، اسفنج‌ها و یا حتی پد آرایشی آن‌ها را روی پوست خود بمالید و فیکس کنید. سعی کنید تا زمانی که این کرم‌ها بر روی صورت شما محو و کم رنگ شوند آن‌ها را بمالید در غیر این صورت آرایش صورت شما غیر واقعی به نظر می‌رسد. اگر از پد‌های آرایشی استفاده می‌کنید باید این کرم‌ها را به صورت ضربه‌ای روی صورت خود بزنید و فیکس کنید تا تمامی صورت شما یک دست شود. جالب است بدانید که بیش‌تر موس‌ها در بسته بندی‌های کاسه‌ای قرا دارند و معمولا جنس کاسه آن‌ها شیشه‌ای می‌باشد و باید بیش از حد مراقب باشید تا روی زمین نیفتد.

موس مناسب با پوست

برای انتخاب یک موس باید فاکتور‌های بسیار زیادی را در نظر داشته باشید. برای مثال اگر برای کاربرد روزانه می‌خواهید باید از موس‌هایی استفاده کنید که دارای خاصیت ضد آفتاب هم هستند تا شما از خرید یک کرم دیگر بی نیاز باشید. اما باید بدانید که اصلی‌ترین معیار برای خرید موس رنگ آن می‌باشد. باید رنگی را انتخاب کنید که هماهنگی بسیار زیادی با پوستتان دارد و شما می‌توانید به راحتی از آن استفاده کنید، زیرا اگر از رنگ‌های متناسب با پوستتان استفاده نکنید مشکلات بیش تری برایتان ایجاد می‌شود و آن پوشانندگی مناسب حاصل نخواهد شد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
تبلیغات متنی
چاپ افست
چاپ دیجیتال
چاپ کارتن
نشان تجارت
آیت ماندگار
اخبار ورزشی
پیشخوان روزنامه