پایگاه خبری، سرگرمی بوق خبر

کد خبر: ۶۳۲
۰۸ تير ۱۴۰۰ | ۲۰:۳۷
عوامل زیادی هست که می‌تواند باعث جوش زدن شود و بعضی از آن‌ها در عادی‌ترین و پیش پا افتاده‌ترین امور روزمره‌ی ما هستند.

بسته شدن منافذ پوست

بوق خبر - جوش یکی از شایع‌ترین مشکلات پوستی است که اغلب مردم در مقطعی از زندگی شان به آن دچار شده اند و درمان آن هم کار ساده‌ای نیست. عوامل زیادی هست که می‌تواند باعث جوش زدن شود و بعضی از آن‌ها در عادی‌ترین و پیش پا افتاده‌ترین امور روزمره‌ی ما هستند.

در ادامه درباره‌ی چیز‌های روزمره‌ای صحبت خواهیم کرد که می‌توانند باعث این مشکل پوستی شوند.

۱- لیس زدن سگ‌ها

دهان سگ‌ها مملوء از باکتری است و شاید ابراز محبت سگ خانگی تان در نگاه اول بی ضرر به نظر برسد، اما اگر از قبل جوش زده باشید، بزاق سگ تان ممکن است آن را تشدید کند.

۲- بوسه

وقتی کسی شما را می‌بوسد، بینی او ممکن است با پوست تان تماس پیدا کند. ترکیب چربی و سایش ممکن است باعث جوش زدن شود. علاوه بر این، اگر آن شخص ریش یا سبیل هم داشته باشد، مو‌های صورتش می‌تواند پوست را خراش دهد و همین امر باعث تحریک شدن پوست و گاهی جوش زدن می‌شود.

۳- تلفن همراه

شاید بیراه نباشد اگر بگوییم امروزه و در این دوره دیگر نمی‌شود زندگی بدون تلفن همراه را تصور کرد، اما حقیقت آن است که باکتری‌های روی این وسیله از باکتری‌های روی کاسه توالت بیشتر است. هر بار که پوست مان با تلفن همراه مان تماس پیدا می‌کند، آن را در معرض همه‌ی آن باکتری‌ها قرار می‌دهیم و این مسأله می‌تواند باعث مسدود شدن منافذ پوست و جوش شود.

۴- خمیردندان

گرچه خیلی‌ها برای از بین بردن جوش‌های خود از خمیر دندان استفاده می‌کنند، اما کارشناسان این روش را توصیه نمی‌کنند. اغلب انواع خمیردندان حاوی مواد خاصی مانند سدیم لوریل سولفات هستند که می‌تواند پوست را تحریک و آن را بیشتر مستعد جوش کند. علاوه بر این، اگر دور دهان و چانه تان جوش می‌زند، باید ببینید از چه نوع خمیردندانی استفاده می‌کنید.

۵- نرم کننده موی سر

اگر متوجه شده اید در نزدیکی خط پیشانی و روی پیشانی یا پشت تان جوش می‌زند ممکن است علت آن نرم کننده موی سرتان باشد. بهتر است همیشه مواد تشکیل دهنده‌ی محصولاتی بهداشتی تان را به دقت بررسی کنید، چون بسیاری از آن‌ها ممکن است باعث مسدود شدن منافذ پوست شوند. یک راهکار مفید این است که صورت و بدن تان را بعد از آب کشیدن نرم کننده‌ی موهایتان بشویید.

۶- کمبود خواب

خواب برای بدن فرصتی است تا خود را دوباره احیا کند. تحقیقات نشان داده کمبود خواب باعث مشکلات زیادی از جمله اضطراب می‌شود. این مسأله منجر به التهاب پوست و افزایش تولید چربی می‌شود، امری که می‌تواند باعث مسدود شدن منافذ پوست و جوش زدن شود.

۷- شوینده‌های لباس

بعضی از مواد تشکیل دهنده‌ی شوینده‌های لباس می‌توانند برای پوست بیش از حد قوی باشند و باعث واکنش نشان دادن آن شوند، چون مقداری از شوینده روی پارچه باقی می‌ماند. مثلاً وقتی لباس هایتان را می‌پوشید یا وقتی که صورت تان را با حوله خشک می‌کنید. اگر اخیراً شوینده‌ی لباس هایتان را تغییر داده و متوجه چند جوش جدید روی صورت و/ یا بدن تان هم شده اید، ممکن است علتش همین باشد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
تبلیغات متنی
چاپ افست
چاپ دیجیتال
چاپ کارتن
نشان تجارت
آیت ماندگار
اخبار ورزشی
پیشخوان روزنامه