پایگاه خبری، سرگرمی بوق خبر

کد خبر: ۶۴۷
۰۹ تير ۱۴۰۰ | ۱۵:۱۰
لوازم آرایشی در مسافرت باید به شکلی انتخاب شوند که کاربردی بوده و در اندازه و بسته بندی‌های مخصوص باشند تا جای زیادی نگیرند و صدمه‌ای به آن‌ها وارد نشود.

لوازم آرایش در مسافرت

بوق خبر - زمانیکه برای رفتن به یک سفر تدارک می‌بینید و وسائل خود را جمع آوری می‌نمایید، باید به یاد لوازم آرایشی مهم و ضروری خود نیز باشید و با دانستن نکات ریز، ولی کاربردی یک کیف لوازم آرایش سبک، ولی به درد بخور در مسافرت همراه خود داشته باشید.

فرقی ندارد که به کجا می‌روید، به مکانی زیبا در دامان طبیعت یا به یک شهر تاریخی و یا به نزد اقوامتان در شهری دیگر، مطمئنا نمی‌توانید در این سفر‌ها تمام لوازم آرایش خود را به همراه داشته باشید، نبودن برخی از لوازم آرایشی در سفر آزار دهنده است، اما زیاده روی در برداشتن آن‌ها نیز چندان خوشایند نیست. مسافرت همان طور که سرشار از لذت‌های مختلف است می‌تواند استرس‌هایی را نیز به دنبال داشته باشد و در این بین چیزی بدتر از یک شیشه شکسته لوازم آرایشی یا ژل پخش شده داخل کیف و یا گشتن دنبال یک وسیله آرایشی نمی‌باشد. در ادامه با مهمترین لوازم آرایشی در مسافرت آشنا می‌شویم.

مرطوب کننده

مرطوب کننده یک وسیله مهم در طول سفر است، حتی اگر سفر هوایی در پیش دارید، باید مرطوب کننده به همراه داشته باشید، زیرا هوای داخل هواپیما در اغلب موارد خشک است. پس قبل از سوار شدن به هواپیما از یک مرطوب کننده استفاده کرده و همچنین در طول سفر آب به همراه داشته باشید. علاوه بر سفر‌های هوایی مرطوب کننده در تمام مسافرت‌ها مورد نیاز است. بدون داشتن یک مرطوب کننده مناسب پوست و آرایش شما بعد از رسیدن به مقصد خشک و حتی می‌تواند پوسته پوسته شود.

شامپوی خشک

یکی وسیله مهم دیگر آرایشی در مسافرت که باید به همراه داشته باشید شامپوی خشک می‌باشد تا بتوان بدون نیاز به دوش گرفتن به مو‌ها جلو و جلا بخشید. با توجه به مدت زمان مسافرت و مقصد می‌توان یکی از بسته بندی‌های مناسب از این شامپو‌ها به ویژه نوع اسپری آن را همراه داشت. در این صورت می‌توانید آن را در یک ساک کوچک یا ساک دستی یا چمدان خود بدون نگرانی قرار دهید، نمونه‌های کوچکتر برای سفر مناسب‌تر هستند، زیرا جای زیادی را نمی‌گیرند.

ضد آفتاب

با توجه به شرایط آب و هوایی مقصد و مقدار تقریبی ساعت‌هایی که در معرض نور خورشید قرار می‌گیرد و نوع پوستتان اقدام به تهیه ضد آفتابی مناسب نمایید، زیرا در طول سفر بسیار مهم می‌باشد.

فوندتن

همانطور که اشاره شد، سعی نمایید در طول مسافرت اغلب از وسائل و محصولات خشک استفاده نمایید. در مورد فوندتن اگر بخواید نوع مایع آن را در طی مسافرت همراه داشته باشید ممکن است مشکلاتی برایتان ایجاد شود. پس می‌توانید از نوع خشک آن در مسافرت همراه داشته باشید.

کرم پوشاننده

در طی مسافرت خستگی‌ها و کم خوابی‌ها باعث می‌شوند تا زیر چشم‌ها کمی کبود شده و ظاهر بدی داشته باشیم. در این صورت استفاده از کرم‌های پوشاننده پیشنهاد می‌شود، پس یکی دیگر از لوازم آرایش در مسافرت کرم پوشاننده می‌باشد. اگر بخواهید در خودرو در حال حرکت از کرم استفاده نمایید و به شکل مثلثی آن را زیر چشمان خود بگذارید ممکن است تا حدی دچار مشکل شوید. برای حل این مشکل کرم پوشاننده را با نوک انگشت به صورت نقطه‌های ریز در دو قسمت منتهی الیه چسبیده به چشم زده و از آن جا بخش نمایید.

ریمل مژه و ابرو

در انتخاب ریمل مژه و ابرو از مارک‌هایی استفاده نمایید که نرم و ماندگارتر هستند، راحتی استفاده از وسائل آرایشی در سفر به ویژه در مورد لوازم آرایشی چشم بسیار مهم است. بهتر است که در حین حرکت از این لوازم استفاده نشود، اما اگر در طول سفر مجبور شدید از آن‌ها استفاده نمایید باید سریع و بدون معطلی اینکار را انجام داده و تمام کنید.

ریملی که در طول سفر استفاده می‌کنید بهتر است که از انواع بدون ریزش و کثیفی باشد و همچنین نوع ضد آب باشد و بعلاوه با یکبار زدن مقدار حجم دلخواه را به ابرو‌ها و چشمانتان بدهد.

رژ لب

انتخاب یک رژ لب مناسب و همراه داشتن آ ندر سفر نیمی از آرایش را تکمیل خواهد کرد. اغلب زنان می‌توانند بدون دردسر پشت فرمان یا در وسیله در حال حرکت رژ لب بزنند و رژ خود را تازه نمایند، پس رژ لب یک وسیله آرایشی دائم در درسترس برای خانم‌ها می‌باشد که وجود آن بیش از هر چیزی در کیف آرایشی واجب است. البته در سفر همیشه سعی داشته باشید که از آرایشی ملایم و متعادل استفاده نمایید.

رژ گونه

بهتر است یک پالت آرایش صورت به همراه داشته باشید. در مورد رژ گونه نیز از مارک و نوعی استفاده نمایید که ساختار نرمی داشته و بتواند آن را پررنگ‌تر نیز بزنید. وجود سه رنگ پالت متفاوت در کیف آرایشی می‌تواند برای سفر کافی باشد.

عطر یا ادکلن

در این مورد باید محتاط عمل کنید، اگر با وسیله نقلیه عمومی سفر می‌روید باید نوع ملایم آن را به شکلی که برای دیگران مشکلات تنفسی ایجاد نکند انتخاب کنید و حتما یک نوع آن هر چند کوچک را در سفر همراه داشته باشید. عطر‌های اسپری مانند در طول سفر توصیه می‌شوند، زیرا خطری بابت شکستن آن‌ها وجود ندارد و می‌توانید به راحتی در کیف دستی خود آن را در دسترس داشته باشید. همچنین می‌توانید در عوض شیشه هی عطر بزرگ از اشانتیون آن‌ها که کوچک هستند استفاده نمایید.

محصولات مراقبت از مو و پوست و دندان

برای مو‌های خود در سفر شامپو، حالت دهنده، شانه یا برس و شامپو خشک همراه داشته باشید. شامپو‌های مسافرتی موجود در بازار در سفر‌های کوتاه مدت می‌توانند مفید باشند و جای کمتری را بگیرند، اما در سفر‌های طولانی با توجه به مقصد و موجود بودن لوازم اقدام به تهیه این محصولات نمایید.

تیغ، دئودورانت، خمیر دندان و مسواک را نیز فراموش نکنید.

در بستن چمدان دقت داشته باشید

آخرین مرحله بستن چمدان می‌باشد، استفاده از یک کیف مسافرتی کوچک که جیب دارد گزینه مناسبی است. اگر این مدل کیف ندارید بهتر است یکی برای مسافرت‌های خود تهیه نمایید. تمام لوازم خود را در یک کیف نگذارید، زیرا اگر شیشه یا پودر یا رژ لب مورد علاقه تان شکست، بقیه لوازم موجود در کیف خراب نشوند. می‌توانید از کیف‌های ضد آب استفاده نمایید که به خوبی بسته می‌شوند و محتویات آن‌ها به بیرون درز نخواهد کرد.

نکات مهم

افراد ملاک‌های مختلفی در انتخاب لوازم آرایشی در مسافرت دارند، اما یک سری نکات وجود دارند که در ابتدا مسافرت هر شخصی باید در نظر داشته باشد و آن این است:

مقدار وسیله‌هایی را که می‌تواند در چمدان و یا کیف خود طی مسافرت حمل کند چقدر است. میزان وسائلی که هر فرد می‌تواند در طول مسافرت همراه خود داشته باشد در مسافرت با خودرو، هواپیما، کشتی و قطار تا حدی متفاوت بوده، زیرا هر کدام مقررات خاصی دارند.

در مسافرت‌های هوایی مقررات سخت تری برای حمل انوع بسته بندی‌ها وجود دارد که در کشور‌های مختلف می‌تواند متفاوت باشد. علاوه بر این باید به این نکته توجه داشته باشید که در هر کشور تصمیم و قرار نهایی به منظور اجازه دادن به حمل یک محموله بر عهده مسئولین مربوطه در فرودگاه می‌باشد. با در نظر داشتن این موضوع باید شرایط مقصد و شرایط زمان سفر خود را بسنجید تا بتوانید به درستی کیف آرایشی و چمدان خود را تکمیل نمایید.

استفاده از لوازم آرایشی چند منظوره، آینه دار تا حد ممکن غیر مایع و نیز استفاده از اشانتیون‌های لوازم آرایشی سایز کوچک مه در خانه موجود هستند جزء اصول کلی و مفید آرایش سفر می‌باشند.

در تقسیم بندی و بسته بندی صحیح لوازم آرایش سفر باید کلیه‌ی مراحل سفر خود را در نظر داشته باشید تا دسترسی یا حمل لوازم آرایشی مورد نیاز برایتان مشکل به وجود نیاورد.

برخی از لوازم بهداشتی و آرایشی در هتل‌ها و یا مقصد می‌توانند وجود داشته باشند، از این رو از برداشتن آن‌ها صرف نظر کنید. در این صورت جای بیشتری در کیف لوازم آرایشی شما باز خواهد شد.

در حالت کلی سعی نمایید تا کیف لوازم آرایشی مسافرت خود را به ویژه در سفر‌های هوایی با مقدار کم و مورد احتیاج کامل کنید.

از محکم بودن درب لوازم آرایشی خود اطمینان داشته باشید، فرچه‌ها را داخل قوطی یا محفظه در بسته نگهداری کنید و برای لوازم آرایشی شکستنی خود محافظ در نظر بگیرید.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
تبلیغات متنی
چاپ افست
چاپ دیجیتال
چاپ کارتن
نشان تجارت
آیت ماندگار
اخبار ورزشی
پیشخوان روزنامه