پایگاه خبری، سرگرمی بوق خبر

کد خبر: ۷۰۸
۱۳ تير ۱۴۰۰ | ۱۷:۴۷
در این مطلب شما را با روش‌هایی آشنا می‌کنیم که می‌توانید با استفاده از آن‌ها خستگی عصر را از بین برده و از زمان خود بهترین بهره را ببرید.

رهایی از خستگی عصر

بوق خبر - زمانی که کار‌های روزانه خود را انجام می‌دهید و از سر کار باز می‌گردید و نهار می‌خورید زمان به سرعت می‌گذرد و در این روز‌های تابستانی عصر‌های طولانی تری را تجربه خواهید کرد.

خستگی عصر یکی از مهم‌ترین مشکلاتی می‌باشد که برای افراد ایجاد می‌شود و بسیاری از افراد روش‌های رفع این نوع خستگی را نمی‌دانند و بیش‌ترین زمان را در این مواقع به خواب اختصاص می‌دهند.

بسیاری از افراد فکر می‌کنند که ساعت ۵ و ۶ عصر به معنای پایان روز می‌باشد و دیگر کاری را انجام نمی‌دهند در صورتی که در این زمان‌ها می‌توانید کار‌های بسیار زیادی انجام دهید و از فشار‌های کاری در روز بعد بکاهید.

زمانی که بیش از حد بخوابید و عصر‌ها کاری انجام ندهید ممکن است دچار چاقی و اضافه وزن شوید بنابراین لازم است تا بیش‌تر مراقب خود باشید و سعی کنید خستگی را از خود دور کرده و بهتر از گذشته زندگی کنید.

اگر مدت زمان زیادی را به تنبلی و خواب اختصاص بدهید به مرور زمان بیماری‌هایی همچون دیابت و سایر بیماری‌های قلبی و عروقی به سراغ شما می‌آیند.

در ادامه روش‌هایی را برایتان بیان می‌کنیم که با استفاده از آن‌ها می‌توانید انرژی خود را در طول روز تامین کنید.

غذای مناسب بخورید

سعی کنید ابتدای صبح روز خود را با یک غذای مقوی شروع کنید و با این کار می‌توانید میزان انرژی مورد نیاز خود را در طی روز تامین کنید. چند ساعت بعد از خوردن صبحانه میان وعده‌های مقوی داشته باشید، ولی در خوردن آن زیاده روی نکنید و سعی کنید از میان وعده‌های کم چرب استفاده کنید تا متابولیسم بدن شما افزایش یابد و انرژی شما تا آخر شب تامین شود.

برنامه ریزی داشته باشید

اگر برای تمام روز خود برنامه ریزی کنید امکان ندارد در عصر احساس خستگی کنید. اگر باز هم خستگی به سراغ شما آمد بهتر است ۲۰ دقیقه الی ۴۰ دقیقه زمان خود را به استراحت کردن اختصاص دهید و با خود قرار بگذارید که بیش از حد نخوابید، زیرا خواب عصر بیش‌تر شما را سست می‌کند و از ادامه فعالیت باز می‌دارد.

احساسات منفی را کنار بگذارید

زمانی که می‌خواهید انرژی خود را حفظ کنید باید سعی کنید به افکار منفی بها ندهید و تمامی انرژی خود را روی کار هایتان متمرکز کنید تا بتوانید روزی خوب و به دور از استرس برای خود بسازید و انرژی خود را تا پایان شب حفظ کنید.

عصر به معنای تمام شدن روز نیست

زمانی که وارد ساعات ۵ و ۶ عصر می‌شوید فکر نکنید که روز تمام شده است، زیرا هنوز ساعات بسیاری وجود دارد که شما می‌توانید از آن‌ها به صورت مفید استفاده کنید و کار‌هایی که دوست دارید را انجام بدهید.

عدم استفاده از تلویزیون

زمانی که شما تلویزیون را روشن می‌کنید دل کندن از آن بسیار سخت می‌باشد، زیرا برنامه‌های جذابی پخش می‌کند و بیننده را به خود مجذوب می‌کند و می‌تواند ساعات شما را هدر بدهد بنابراین بهتر است در برابر میل به روشن کردن تلویزیون مقاومت کنید. البته این مشکل برای شبکه های اجتماعی هم صدق می‌کند و زمانی که شما وارد آن‌ها می‌شوید ممکن است ساعت‌ها بدون این که متوجه شوید درون آن به گشتن بپردازید.

کاهش استرس

اگر دوست دارید انرژی خود را تا پایان روز حفظ کنید سعی کنید بعد از این که وارد خانه شدید گوشی خود را روی حالت بی صدا قرار بدهید و از کار‌هایی که به شما استرس وارد می‌کند دوری کنید. استرس یکی از مشکلاتی می‌باشد که می‌تواند انرژی بسیار زیادی از شما بگیرد و باعث ایجاد خستگی بیش از حد می‌شود.

انجام کار‌های مثبت

سعی کنید عصر‌ها کار‌های مثبتی انجام بدهید. برای این که استرس را از خود دور کنید می‌توانید از گیاهان دارویی مثل دمنوش ها برای اعصاب استفاده کنید و آرامش بیش تری پیدا کرده تا بتوانید کار‌های مثبت خود را با آرامش انجام دهید. می‌توانید در این زمان چند صفحه کتاب بخوانید، موسیقی آرامش بخش گوش کنید و زمانی را به رقصیدن اختصاص بدهید تا علاوه بر ایجاد روحیه بهتر برای خود فعالیت بدنی هم داشته باشید.

داشتن فعالیت بدنی

افرادی که صبح‌ها مشغول به کار هستند می‌توانند عصر‌ها را به پیاده روی اختصاص بدهند. روزانه ۳۰ دقیقه پیاده روی کردن به شما کمک می‌کند تا از بسیاری از بیماری‌ها در امان بمانید و بدن شما سلامت خواهد ماند و همچنین می‌توانید خط فکری بسیار خوبی برای خود ایجاد کنید، زیرا با پیاده روی ترشح هورمون آدرنالین در بدن شما بیش‌تر می‌شود و بیش‌تر احساس شادی خواهید داشت.

کاهش مصرف شکر

شکر یکی از مهم‌ترین موادی می‌باشد که درون بسیاری از غذا‌ها به صورت غیر مستقیم وجود دارد. شکر می‌تواند انرژی شما را کاهش دهد بنابراین تا حدالامکان نباید عصر‌ها از شکر استفاده کنید و برای شیرین کردن چای و قهوه خود سعی کنید از شکر استفاده نکنید.

مدیتیشن

راه دیگری که می‌توانید با استفاده از آن به خستگی عصر غلبه کنید این است که یک دوش آب سرد بگیرید و به مدیتیشن بپردازید. مدیتیشن آسان‌ترین راه برای بدست آوردن آرامش و انرژی می‌باشد که می‌توانید از آن استفاده کنید.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
تبلیغات متنی
چاپ افست
چاپ دیجیتال
چاپ کارتن
نشان تجارت
آیت ماندگار
اخبار ورزشی
پیشخوان روزنامه