پایگاه خبری، سرگرمی بوق خبر

کد خبر: ۷۱۳
۱۳ تير ۱۴۰۰ | ۱۹:۰۷
برنامه ریزی وزارت دفاع اوکراین برای اجازه دادن به سربازان زن این کشور برای رژه رفتن با کفش‌های پاشنه بلند به جای پوتین‌های نظامی با واکنش‌های تندی مواجه شده است.

رژه ارتش زنان اوکراین

بوق خبر - برنامه ریزی وزارت دفاع اوکراین برای اجازه دادن به سربازان زن این کشور برای رژه رفتن با کفش‌های پاشنه بلند به جای پوتین‌های نظامی با واکنش‌های تندی مواجه شده است. آیرینا گراشچنکو، عضو مخالفان دولت در پارلمان، گفته است که این کار جنسیت زدگی است و نه برابری.

اوکراین برای یک رژه نظامی بزرگ در ۲۴ آگوست به مناسبت سی امین سالگرد استقلال پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی آماده می‌شود. وزارت دفاع می‌گوید که کفش‌های نظامیان بخشی از یونیفرم سربازان هستند که قوانین خاصی در مورد آن‌ها اعمال می‌شود. وزارت دفاع اوکراین روز پنج شنبه گذشته تصاویری از سربازان زن این کشور در لباس نظامی و با کفش‌های پاشنه بلند را منتشر کرد.

رژه ارتش زنان اوکراین

در بخش شرح این تصاویر از گفته‌های یکی از دانشجویان زن دانشکده ارتش اوکراین استفاده شده است: «امروز برای اولین بار، آموزش با کفش‌های پاشنه بلند صورت گرفت. کمی سخت‌تر از پوتین‌های ارتشی است، اما ما سعیمان را می‌کنیم».

بسیاری در اوکراین از برنامه ریزی وزارت دفاع این کشور برای اجازه رژه رفتن با کفش پاشنه بلند به نظامیان زن این کشور شوکه شده و گروهی از نمایندگان مجلس این کشور از وزیر دفاع خواسته اند عذرخواهی کند. خانم گراشچنکو می‌گوید که در ابتدا فکر کرده تصاویر سربازان زنی که با شلوار‌های نظامی و کفش‌های پاشنه بلند یک شوخی اینترنتی است.

او می‌گوید که این تصمیم یک رفتار جنسیت زده و نه برابری است و اظهار تعجب کرده که چرا وزارت دفاع فکر کرده کفش‌های پاشنه بلند مهم‌تر از طراحی یک لباس نظامی خاص برای زنان است. ماریا برلینسکا، سرباز کهنه کار اوکراینی نیز گفته است که رژه نظامی باید نشان دهنده قدرت نظامی باشد، اما این رژه برای خوش گذشتن به افسران ارشد در جایگاه سرپوشیده طراحی شده است.

رژه ارتش زنان اوکراین

اولنا کوندراتیوک، معاون سخنگوی پارلمان نیز گفته است که بیش از ۱۳,۵۰۰ سرباز زن در نبرد‌های اخیر در مقابل شبه نظامیان مورد حمایت روسیه در شرق این کشور جنگیده اند. در حال حاضر بیش از ۳۱,۰۰۰ زن در نیرو‌های نظامی اوکراین خدمت می‌کنند که ۴,۰۰۰ نفر از آن‌ها افسر هستند.

برخی دیگر این تصمیم را تمسخر زنان و به دستور صنعت زیبایی دانسته اند. برخی نمایندگان مجلس نزدیک به رییس جمهور سابق اوکراین نیز با کفش‌های پاشنه بلند وارد مجلس شده و از وزارت دفاع خواسته اند با کفش پاشنه بلند در رژه ارتش ظاهر شود.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
تبلیغات متنی
چاپ افست
چاپ دیجیتال
چاپ کارتن
نشان تجارت
آیت ماندگار
اخبار ورزشی
پیشخوان روزنامه