پایگاه خبری، سرگرمی بوق خبر

کد خبر: ۷۷۰
۱۷ تير ۱۴۰۰ | ۰۳:۰۰
در ادامه با معجزات برنج خام بیشتر آشنا می‌شوید.

برنج

بوق خبر - همه ما دوست داریم با برنج غذا‌های خوشمزه‌ای مثل لوبیاپلو یا ته چین درست کنیم. اما چندین ترفند آشپزخانه‌ای دیگر به جز طبخ غذا وجود دارد که با برنج می‌توان انجام داد.

جذب رطوبت کمد لباس

کمد‌ها می‌توانند همیشه با رطوبت مشکل داشته باشند. ممکن است خانه شما کمی نمناک یا در منطقه‌ای مرطوب باشد. یا حتی شاید زمانی که لباس هایتان هنوز به طور کامل خشک نشده اند آن‌ها را در کمد چیده باشید. رطوبتی که در لباس‌ها می‌ماند باعث می‌شود لباس بوی نا و کپک بگیرد که برای بدن هیچ کس اصلا خوب نیست؛ و البته، شاید دلتان بخواهد برای جلوگیری از کپک زدگی کمد، هر طور شده جلوی رطوبت را بگیرید.

پس برای جذب رطوبت و بوی نا مقداری برنج در کیسه یا کاسه ای ریخته و در کمدتان قرار دهید.

خوشبو کننده کمد لباس

برنج

از آنجا که برنج رطوبت اتاق را جذب می‌کند می‌تواند به عنوان خوشبوکننده هم به کار رود. با افزودن چند قطره روغن اسانس مورد نظرتان به برنج باعث می‌شوید کمد شما بوی فوق العاده خوب و تازه‌ای بدهد.

لازم نیست خوشبوکننده‌های گران یا اسانس‌های معطر آن چنانی بخرید. شما با این روش می‌توانید با قیمتی ارزان صاحب خوشبو کننده هوا شوید. بدین ترتیب، شما می‌توانید یک رایحه خوب برای گوشه و کنار اتاق خود پیدا کنید.

برای تهیه خوشبوکننده به یک لیوان برنج (بهتر است برنج سفید باشد)، کمی اسانس خوشبوکننده، یک پیاله برای ریختن محتویات، یک تکه لباس و یک باند کشی نیاز دارید.

برنج را با ۱۵ تا ۲۰ قطره روغن در پیاله بریزید. یک پارچه قابل تنفس (مانند یک تکه از تی شرت قدیمی تان) بردارید و از آن برای پوشاندن پیاله استفاده کنید. سپس، با یک باند کشی پارچه را ببندید. پیاله برنج را در جایی در کمد خود که دور از دسترس کودکان یا حیوانات خانگی باشد قرار دهید. بعد از چند ماه، شما باید این خوشبوکننده خانگی را عوض کنید.

آیا می‌خواهید از برنج قهوه‌ای به جای برنج سفید استفاده کنید؟ برنج قهوه‌ای نسبت به برنج سفید زودتر خراب می‌شود. بنابراین، شاید لازم باشد زودتر آن را با یک جدیدتر جایگزین کنید.

جذب آب گوشی موبایل

برنج

برنج می‌تواند گوشی شما را از غرق شدن نجات دهد. اگر به صورت اتفاقی گوشی تلفن همراه از دستتان به داخل توالت یا سینک افتاده است با روشی که در ادامه به شما می‌گوییم می‌توانید آن را نجات دهید.

شنیده اید که قرار دادن تلفن هوشمند در کیسه برنج آن را از مرگ حتمی در زمان افتادن در آب نجات می‌دهد، حتما این را می‌دانید که ایده خواباندن گوشی در برنج به این علت موفق است که برنج خشک خاصیت جذب رطوبت را دارد.

برنج خشک آبی که به داخل گوشی نفوذ کرده است را جذب می‌کند. مهم است که تلفن موبایل خود را به مدت ۴۸ ساعت در یک ظرف یا کیسه‌ای که پر از برنج است قرار دهید. شما باید اطمینان حاصل کنید که سیم کارت و باتری را قبل از هر کاری از تلفن جدا کرده اید. این قطعات را روی یک پارچه‌ای که آب را خوب جذب می‌کند بگذارید تا خودشان خشک شوند.

نکته مهم این است: از سشوار اصلا برای خشک کردن تلفن استفاده نکنید. هوای داغ برای دستگاه موبایل کوچک شما مضر است و در واقع شما با این کار آب را به قسمت‌های دیگر گوشی سرایت می‌دهید و آسیب به موبایلتان را بیشتر می‌کنید.

با طراوت شدن موزهای قهوه‌ای

به نظر می‌رسد موز‌ها خیلی زود و حتی قبل از این که شما متوجه شوید قهوه‌ای می‌شوند، اما اشکالی ندارد، زیرا معمولا هنوز هم قابل خوردن هستند با این که ظاهر خیلی خوشایندی ندارند. بسیاری از مردم موز‌هایی که قهوه‌ای می‌شوند را دور می‌اندازند، اما نیازی به این کار نیست!

مقداری برنج را در یک کیسه زیپ دار بریزید و موز‌ها را به آن‌ها اضافه کنید. کیسه را ببندید و مطمئن شوید که موز‌های داخل آن کاملا با برنج پوشانده شده اند. حدود یک ساعت موز‌ها را به حال خود در کیسه رها کنید.

بعد از گذشت این زمان، سشوار خود را در بیاورید. موز‌ها را از کیسه برنج خارج کنید و سپس با سشوار آن را باد بزنید. معجزه را خواهید دید، زیرا موز‌ها دوباره عین روز اول زرد می‌شوند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
تبلیغات متنی
چاپ افست
چاپ دیجیتال
چاپ کارتن
نشان تجارت
آیت ماندگار
اخبار ورزشی
پیشخوان روزنامه