پایگاه خبری، سرگرمی بوق خبر

کد خبر: ۷۷۳
۱۷ تير ۱۴۰۰ | ۰۴:۰۰
مریم در سن ۲۳ سالگی ۲۵ کودک داشت و با نا امیدی از پزشک خود درخواست کمک کرد تا کاری برای پیشگیری از بارداری‌های بعدی اش انجام دهد. اما پزشکان اصرار داشتند که تعداد تخمک‌های مریم خیلی زیاد است و باید به بارداری ادامه دهد.

عکس جالب

بوق خبر - مریم ناباتانزی وقتی تنها ۱۳ سال داشت دوقلو‌های اول خود را به دنیا آورد و در حالی که تنها ۳۶ ساله بود ۴۲ فرزند دیگر را به دنیا آورده بود؛ فرزندانی که حالا با ترک همسرش مجبور است به تنهایی بزرگشان کند.

مریم حالا ۴۱ ساله است و به او گفته اند که به خاطر ابتلا به یک بیماری ژنتیکی نادر به چنین وضعیتی دچار شده است؛ این یعنی وقتی تنها ۲۳ سال داشت و ملتمسانه از پزشکان می‌خواست که کاری برایش انجام دهند تا دیگر بچه دار نشود، باز هم بارداری‌ها و زایمان‌های بعدی اش ادامه پیدا کرد.

این زن ۴۱ ساله اکنون سه عدد چهار قلو، چهار عدد سه قلو و شش عدد دوقلو دارد و به طرز معجزه آسایی توانسته شکم این تعداد بچه را سیر کند. این مادر بارور وقتی که به عقد شوهر ۴۰ ساله اش درآمد تنها ۱۲ سال داشت و مجبور شد با مردی ازدواج کند که ۲۸ سال از او بزرگتر بود.

عکس جالب

یکسال بعد از ازدواج اولین دوقلوی مریم به دنیا آمد. حالا او و تمام بچه هایش چاره‌ای ندارند جز اینکه زندگی سراسر دشواری خود را در چهار آلونک سیمانی کوچک ادامه دهند. مریم اهل اوگانداست و دورتادور خانه اش پر شده از مزارع کشت قهوه.

یکی از پزشکان معالج مریم به او گفته که استفاده از روش‌های پیشگیری از بارداری از جمله قرص میتواند برایش مشکل آفرین باشد چراکه تخمدان‌های او به شکل غیرعادی بسیار بزرگ هستند. به همین خاطر او مصرف قرص را کنار گذاشت و اینگونه شد که اولین دوقلو‌های او به دنیا آمدند.

البته خانواده‌های اوگاندایی عموما پر جمعیت هستند و هر زن اوگاندایی بین ۵ تا ۶ کودک دارد. این کشور یکی از بزرگ‌ترین نرخ‌های تولد را در آفریقا دارد، اما حتی با وجود چنین استاندارد‌هایی هم خانواده مریم بیش از اندازه بزرگ است.

مریم در سن ۲۳ سالگی ۲۵ کودک داشت و با ناامیدی از پزشک خود درخواست کمک کرد تا کاری برای پیشگیری از بارداری‌های بعدی اش انجام دهد. اما پزشکان اصرار داشتند که تعداد تخمک‌های مریم خیلی زیاد است و باید به بارداری ادامه دهد. آخرین بارداری این خانم سه سال پیش بود و در جریان آن ششمین دوقلوی او به دنیا آمد.

عکس جالب

البته یکی از نوزادان او در حین زایمان از دنیا رفت و پس از آن شوهرش برای همیشه او را ترک کرد؛ شوهری که در طول زندگی با مریم هفته‌ها او را ترک می‌کرد و به او و فرزندانش سر نمی‌زد.

مریم در مورد شوهرش چنین می‌گوید:

من با اشک و آه بزرگ شدم. شوهرم مرا در میان انبوهی از درد و رنج تنها گذاشت. تمام وقتم صرف بزرگ کردن بچه هایم شد و کار کردن برای پول درآوردن.

بعد از آخرین زایمان پزشکان بالاخره راهی برای نجات مریم پیدا کردند. دکتر Charles Kiggundu متخصص زنان و زایمان در این باره گفت: مورد مریم نوعی استعداد ژنتیکی برای تخمک گذاری است و این یعنی تخمدان‌های مریم در هر چرخه چندین تخمک آزاد می‌کنند که این مساله شانس بارداری‌های پی در پی را بسیار بالا می‌برد.

عکس جالب

این مادر اوگاندایی می‌گوید پزشکان اقداماتی را برای پیشگیری از بارداری دوباره او انجام داده اند. پزشکان ظاهرا به او پیشنهاد داده اند که رحم او را بردارند. کار مریم آرایشگری است و گاهی نیز ضایعات فلزی را جمع آوری میکند و به فروش می‌رساند و در مواقعی هم که بتواند منازل مردم را برای برگزاری جشن هایشان تزئین میکند.

بزرگترین فرزند مریم ۲۳ سال دارد و مجبور شده درسش را نیمه کاره رها کند تا همراه مادر کمک خرج خانواده باشد. آن‌ها در خانه کار‌های آشپزی و مرتب کردن منزل را بین هم تقسیم کرده اند تا به مادر فشار نیاید. جای خواب برای بچه‌ها به اندازه کافی نیست و گاهی بچه‌ها مجبور می‌شوند پشت در خانه روی زمین خاکی بخوابند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
تبلیغات متنی
چاپ افست
چاپ دیجیتال
چاپ کارتن
نشان تجارت
آیت ماندگار
اخبار ورزشی
پیشخوان روزنامه
نظرسنجی
به نظر شما پایان دوران ویروس کرونا چه زمانی خواهد بود؟
پایان سال ۲۰۲۲
۵ سال آینده
۱۰ سال آینده
تا همیشه با بشر خواهد بود