پایگاه خبری، سرگرمی بوق خبر

کد خبر: ۸۳۲
۲۰ تير ۱۴۰۰ | ۱۸:۲۳
بیشتر ما می‌دانیم چرا بوسیدن نوزاد برای کودک مضر است. دلیل واضح این است که نوزاد تازه متولد شده در برابر بیماری‌ها آسیب پذیر است، زیرا آن‌ها سیستم ایمنی کامل ندارند.

بوسیدن نوزاد

بوق خبر - بیشتر ما می‌دانیم چرا بوسیدن نوزاد برای کودک مضر است. دلیل واضح این است که نوزاد تازه متولد شده در برابر بیماری‌ها آسیب پذیر است، زیرا آن‌ها سیستم ایمنی کامل ندارند. همچنین آن‌ها هنوز برای همه بیماری‌ها واکسینه نشده اند.

به این معنی که یک بوسه آرام می‌تواند به طور بالقوه کشنده باشد. این واقعیت اضافه شده است که شما می‌توانید میکروب‌های مضر بدن و لباس خود را به نوزاد متولد کنید. این ممکن است به نظر دانش عمومی برسد، اما بیایید عمیقاً بررسی کنیم که خطرات بوسه زدن به نوزاد چیست و علائمی که والدین باید مراقب آن باشند و اقدامات احتیاطی توسط والدین چه کار‌هایی هستند.

خطرات بوسه زدن به نوزاد چیست؟

نوزادان تازه متولد شده برای رشد مناسب به محبت احتیاج دارند. بوسیدن کودک خود کار اشتباهی نیست، اما باید در مورد خطرات آن نه تنها احتیاط کنید، بلکه می‌توانید بر اساس آن به دیگران مشاوره دهید. هرگز نوزادی را در نزدیکی دهان او ببوسید. با این کار خطر انتقال میکروب و بیماری افزایش می‌یابد. بیایید سریع بدانیم که خطرات واقعی بوسیدن یک کودک چیست:

۱- زخم‌های سرد:

اگر فردی مبتلا به تبخال باشد که به آن تبخال دهانی و تاول تب نیز گفته می‌شود، می‌تواند آن را به کودک منتقل کند حتی اگر فقط نوک روی دست بگذارد. این بیماری به دلیل HSV ۱ (ویروس هرپس سیمپلکس نوع ۱) ایجاد می‌شود و با تاول‌های دور لب و دهان شروع می‌شود و سپس به گونه‌ها و چانه گسترش می‌یابد.

۲- بیماری‌های تنفسی:

رشد کامل ریه‌ها حدود ۸ سال طول می‌کشد بنابراین فقط می‌توانید تصور کنید که سیستم تنفسی نوزاد تازه متولد شده چقدر ریز و کم رشد است. هر نوع ویروس بیماری تنفسی که با بوسه به نوزاد متولد می‌شود می‌تواند خطرناک باشد. عفونت می‌تواند باعث تورم در لوله‌های بسیار ریز هوا در ریه‌های کودک شود و تنفس را برای او دشوار کند.

۳- بیماری دست، پا و دهان:

این بیماری می‌تواند منجر به زخم در اطراف دهان کودک و در سراسر بدن او شود. هر نوع تماس از جمله بوسه می‌تواند منجر به شیوع این بیماری شود.

۴- حفره‌ها:

می‌دانیم که مصرف زیاد قند و عدم رعایت بهداشت دهان و دندان می‌تواند باعث ایجاد حفره شود. به عنوان والدین جدید باید از این واقعیت آگاه باشیم که می‌توان باکتری به نام استرپتوکوک موتانس را از طریق بزاق فردی که از حفره رنج می‌برد به نوزاد منتقل کرد. در حالی که بوسیدن کودک می‌تواند منجر به انتقال شود، حتی موارد ساده مانند فوت کردن غذا برای خنک شدن آن برای کودک می‌تواند منجر به این امر شود.

۵- خطر مرتبط با محصولات مراقبت از پوست:

بسیاری از بزرگسالان از محصولات مراقبت از پوست استفاده می‌کنند. در حالی که ما از خطرات فوری این محصولات مصون هستیم، اما در مورد نوزادان نیز چنین نیست. این محصولات حاوی مواد شیمیایی سمی هستند که می‌توانند باعث ایجاد مشکلات شدید پوستی در کودک شوند و یا حتی او را در معرض خطر سرطان قرار دهند. همچنین باید توجه داشته باشید که یک نوزاد تازه متولد شده می‌تواند به طور خود به خودی به هر عنصری که در رژ لب یا مرهم لب شما استفاده می‌شود واکنش آلرژیک نشان دهد.

بوسیدن نوزاد

علائمی که والدین باید مراقب آن باشند چیست؟

در حالی که اقدامات احتیاطی لازم را انجام می‌دهید، بهترین کار‌هایی که والدین می‌توانند انجام دهند مراقبت از هر یا همه این علائم است.

تب در ماه اول
گلو درد
تاول
مشکل تنفس
استفراغ
اسهال
تغذیه ضعیف
کاهش وزن
راش
کاهش ادرار
چرت‌های طولانی
تشنج
گریه بی‌وقفه
رفتار تحریک پذیر

چه اقدامات احتیاطی توسط والدین باید انجام شود؟

در اینجا چند اقدامات احتیاطی ساده، اما ضروری وجو دارد که باید توسط والدین انجام شود تا نوزاد تازه متولد شده آن‌ها را از عفونت و بیماری در امان نگه دارد.

برنامه واکسیناسیون را دقیقاً رعایت کنید و هیچ یک از واکسیناسیون‌ها را فراموش نکنید و فراموش نکنید.

همیشه وقتی کودک را در آغوش می‌گیرید دستان خود را بشویید. به ویژه به کودکان و نوجوانان باید توصیه شود قبل از لمس کودک دستان خود را بشویند، زیرا باکتری‌های روده کودک هنوز در حال رشد است.

افرادی که هرگونه اختلال تنفسی یا بیماری‌های مسری دارند باید از کودک فاصله مطمئنی داشته باشند.

در مورد اقدامات احتیاطی که برای ایمن نگه داشتن کودک باید انجام شود به بازدید‌کنندگان اطلاع دهید.

کودک خود را مرتبا غسل دهید.

بهداشت شخصی و دهان و دندان کودک را حفظ کنید.

کودک خود را همیشه مرطوب نگه دارید.

در صورت لزوم از دستمال مرطوب تازه استفاده کنید.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
تبلیغات متنی
چاپ افست
چاپ دیجیتال
چاپ کارتن
نشان تجارت
آیت ماندگار
اخبار ورزشی
پیشخوان روزنامه