پایگاه خبری، سرگرمی بوق خبر

کد خبر: ۸۴۱
۲۱ تير ۱۴۰۰ | ۱۱:۴۹
تابستان فصل روز‌های گرم و طولانی و شب‌های کوتاه است و مثل همه فصل‌های خدا زیبایی‌های خودش را دارد، اما چطور از روز‌های گرم و طولانی تابستان نهایت استفاده را بکنیم.

تابستان

بوق خبر - با اینکه کشور ما به کشور ۴ فصل معروف است و شما می‌توانید ۴ فصل متفاوت را در یک روز از سال در کشور ببینید، اما به طور میانگین آب و هوای گرم در شهر‌های مختلف کشور تابستان‌های گرمی دارد. به خصوص گرمای بالای ۵۰ درجه شهر‌های جنوبی کشور که گاهی گرمترین شهر‌های جهان در تاریخ خاص می‌شوند.

تابستان همیشه فصل تعطیلات و رهایی مدرسه برای بچه مدرسه‌ای‌ها و آب بازی‌های خیابانی و کلاس‌های استخر بوده‌است، اما این بار دومین بار است که اسیر شیوع ویروس کرونا شده‌است و دیگر از مسافرت‌های تابستانی و ییلاق رفتن‌ها خبری نیست.

پس اگر این روز‌ها به روشنایی‌های صبح زود و به عصر‌های کش‌دار تابستان فکر می‌کنید و برایش هیچ برنامه‌ای جز زیر کولر نشستن و جابه‌جا کردن کانال‌های تلویزیونی ندارید ما برای شما چند توصیه تابستانه داریم. پس این گزارش را بخوانید شاید تابستان‌تان کمی تازه‌تر و شیرین‌تر از سال‌های قبل شد.

صبح‌های زود را دریابید، زندگی در وقت اضافه

خنکای اول صبح تابستان بعد از نماز صبح و گرگ‌ومیش بهترین زمان برای یک پیاده‌روی سرحال و شاداب است. بسیاری از مردم در تابستان‌های داغ پیاده‌روی‌شان کم می‌شود و ترجیح می‌دهند کوتاهترین فاصله‌ها را حتی با ماشین و تاکسی بروند. همه این‌ها را بگذارید کنار لذت بستنی خوردن تابستان و اصافه وزن‌های پایان شهریور! اما صبح‌های اول وقت تابستانی گویا ساعت‌های اضافه‌ای بیشتر از ۲۴ ساعت است که اگر کسی آن را دریابد چندساعت اضافه دارد. اگر حس و حال خوبی برای تابستان‌هایتان می‌خواهید صبح‌ها در خلوتی پیاده‌روی کنید و کمی بدوید.

بعد می‌توانید خستگی‌تان را با یک قهوه اول صبح یا چای تازه‌دم کم کنید و برای اهل خانه هم نان تازه بخرید. لذت این پیاده روی صبحگاهی تا پایان شب همراه شما خواهد بود و خواب شب‌تان را نیز کیفیت بیشتری می‌بخشد.

ذخیره زمستان جمع کنید

تابستان

تابستان فصل میوه‌ها و سبزیجات رنگارنگ است و آفتابش در هیچ فصل دیگری تکرار نمی‌شود. بهترین فرصت برای ذخیر‌های زمستانی است. میوه‌های خشک بهترین خوراکی و تنقلات برای اهل خانواده هستند که در تابستان انواع و اقسام میوه‌هایش پیدا می‌شود.

از انبه گرفته تا آلو و هلو و زردآلودو، آفتاب تابستان هم به شما امکان ویژه‌ای می‌دهد تا در کوتاهترین زمان آن‌ها را خشک کنید. از درست کردن ترشی و مربا با میوه‌های تابستانی هم غافل نشوید. شربت‌های مختلف از میوه‌های مختلف درست کنید. این کار‌ها هم روحیه اهل خانه را تغییر می‌دهد هم در فصل بعد به خودتان افتخار می‌کنید که تابستان را درون خانه نگه‌داشته‌اید!

سبز کردن جوانه گیاهان مانند گندم، ماش، عدس هم در سالاد‌های تابستانی بسیار جذاب هستند و ارزش غذایی بالایی دارند. تابستان‌ها می‌توانید با تنوع میوه‌ها و سبزیجات مختلف سالاد‌های تازه درست کنید.

عصر‌های کشدار تابستانی، ساعات طلایی

زمستان‌ها چیزی به نام بعد از ظهر ندارند و معمولا خانم‌ها از ساعت ۴ بعدازظهر به بعد در تکاپوی پخت و پز شام هستند و ساعات بیرون رفتن‌شان کوتاه است. در عوض تابستان‌های حد فاصل ۵ تا ۸:۳۰ شب زمان طلایی است. زمانی که انگار به شما اجازه می‌دهد کار‌های بیشتری انجام دهید. عصر‌های کشدار تابستانی را دریابید. برایش برنامه بریزید. مهمانی کوچک عصرانه بگیرید. فیلم ببینید. کتاب بخوانید. شیرینی و خوراکی‌های خانگی درست کنید.

تابستان

شما در این زمان می‌توانید مثل زمان طلایی کلی کار انجام دهید بدون آنکه هوا تاریک شده باشد و استرس چیزی را داشته باشید. این زمان برای کسانی که برای بعضی کارهایشان هیچ‌گاه فرصتی پیدا نمی‌کنند و به اصطلاح روز را کم می‌آورند بهترین است. با این زمان طلایی مانند یک مهمانی باشکوه برخورد کنید. هر روز برایش آماده باشید و به خودتان بگویید من امروز برای ساعت ۵ تا ۸ شب چه برنامه‌ای داشته باشم؟ بعد تلاشتان را کنید آن برنامه را حتما و حتما پیاده کنید.

کلاس آنلاین بنویسید

کلاس‌های آنلاین بزرگترین هدیه کرونا در کنار همه تلخی‌ها بود. اگر کرونا نبود کلاس‌های آنلاین به این زودی‌ها جا نمی‌افتاد. بیاید از این موضعیت استفاده کنید. شما کلاس‌های زیادی را دوست داشتید شرکت کنید که یا از خانه‌تان دور بوده‌اند یا به خاطر مشغله‌های کاری و یا بچه‌داری قیدشان را زدید. حالا وقت آن است در آن‌ها بی‌دردسرتر از قبل شرکت کنید. همه جا را زیر و رو کنید و کلاس موردنظرتان را پیدا کنید.

با خودتان خلوت کنید

شما بیشترین زمان روز همه سال را در دست خودتان دارید، مفت از دستش ندهید و قدرش را بدانید. گاهی بهتر است در بعد از ظهر کشدار تابستان یک چای برای خودتان بریزید یا مسیر خلوتی را برای پیاده روی بعد از ظهر‌ها پیدا کنید که با خودتان بدون حضور مزاحمی، چون موبایل خلوت کنید. به خودتان فکر کنید. به مسیری که آمده‌اید و قرار است ادامه بدهید. تابستان هنوز ابتدای سال است و سال به نیمه‌اش نرسیده‌است. شاید برنامه سالیانه‌ای که ریخته‌اید نیاز به اصلاح داشته باشد. شاید اصلا باید برای باقی سال برنامه‌ای بریزید.

برنامه تفریجی ساده بچینید

برنامه تفریحی و گشت‌و‌گذار تابستانی لازم نیست سفر طولانی باشد. فقط کافیست سبد مسافرتی‌تان را بردارید و یک غذای جمع و جور درست کنید و بعد از ظهر طولانی تابستانی را در محلی غیر از خانه بگذرانید. این محل حتی می‌تواند پشت‌بام یا حیاط خانه باشد. یا پارک و محل سرسبزی دور از جمعیت تا یک سفره ساده زیر آسمان بیندازید و کمی حال و هوایتان عوض شود.

گل بخرید و باغبانی کنید

تابستان فصل گل‌های رنگارنگ است. گل‌های شاخه‌ای زیادی در تابستان وجود دارد که فضای خانه را بسیار سرحال و شاداب می‌کنند. حالا که به علت شیوع ویروس کرونا نمی‌توان سفر رفت و گردش‌های زیادی در فضا‌های سبز شهری داشت بهتر است خانه را با گل و گلدان پر کرد.

اگر حوصله باغبانی دارید این روز‌ها گل‌های آپارتمانی بیشتری برای خانه بخرید یا تراس خانه را تبدیل به محیط سبزی برای خودتان کنید. اگر گل‌های شاخه‌ای دوست دارید آن‌ها را با چند قالب یخ داخل گلدان بریزید و در طول روز آب‌شان را عوض کنید تا گرما زود خرابشان نکند. اگر شب‌ها هم گلدان شاخه‌ای را داخل یخچال بگذارید عمرشان بیشتر می‌شود.

سبزی کاری هم یکی از کارهایی‌ست که می‌توانید روز‌های تابستانی را به آن مشغول باشید. چند گلدان بهن بهانه خوبی برای سبزی کاری هستند. آفتاب هم که این روز‌ها به یاری‌تان می‌آید. تصور کنید کنار هر غذا می‌روید و از گلدانی که خودتان داخلش سبزی کاشته‌اید ریحانه تازه می‌چینید. این کار حتی تصورش هم حال آدم را خوب می‌کند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
تبلیغات متنی
چاپ افست
چاپ دیجیتال
چاپ کارتن
نشان تجارت
آیت ماندگار
اخبار ورزشی
پیشخوان روزنامه