پایگاه خبری، سرگرمی بوق خبر

کد خبر: ۹۵۵
۲۸ تير ۱۴۰۰ | ۰۹:۰۰
ثابت نشده که کرونا در مادر در حین بارداری بتواند مشکل ناهنجاری‌های جنینی ایجاد کند، ولی تب مادر در ابتدای بارداری مثل سایر بیماری‌های دیگر تب دار مادر می‌تواند ریسک ناهنجاری ها‌ی جنینی را به میزان کمی در جنین افزایش دهد.

این خانم‌ها بیشتر کرونا می‌گیرندد

بوق خبر - رئیس انجمن متخصصان زنان و زایمان ایران گفت: زنانی که چاق هستند احتمال بیشتری دارد به بیماری کرونا مبتلا شوند.

مریم کاشانیان افزود: زنانی که چاق هستند ممکن است بارداری خطرناک تری نسبت به زنان با وزن نرمال داشته باشند، زیرا مشکلاتی مانند فشار خون و دیابت آن‌ها را تهدید می‌کند و در حال حاضر نیز چاقی بر اساس تحقیقات جهانی مشخص شده که می‌تواند زمینه‌ساز احتمال بیشترابتلای به بیماری کرونا نیز باشد.

کاشانیان ادامه داد: همچنین ثابت نشده که کرونا در مادر در حین بارداری بتواند مشکل ناهنجاری‌های جنینی ایجاد کند، ولی تب مادر در ابتدای بارداری مثل سایربیماری‌های دیگر تب دار مادر می‌تواند ریسک ناهنجاری ها‌ی جنینی را به میزان کمی در جنین افزایش دهد، بنابراین کنترل و پایین نگه داشتن درجه حرارت می‌تواند این احتمال را بر طرف سازد.

وی تصریح کرد: همایش متخصصان زنان و زایمان ۶ تا ۹ مهر امسال به صورت همزمان حضوری و مجازی برگزار می‌شود و جدیدترین دستاورد‌های علمی در حوزه بیماری‌های زنان و زایمان و نیز جراحی‌های زنان و مامایی مورد بحث و گفتگو قرار خواهد گرفت و تبادل اطلاعات میان اساتید و پزشکان برجسته داخلی و خارجی انجام خواهد شد.

نایب رئیس انجمن متخصصان زنان و زایمان ایران افزود: محور‌های علمی این کنگره شامل حاملگی‌های پرخطر، طب مادر و جنین، مدیریت اتاق زایمان، باروری و ناباروری، انکولوژی ژنیکولوژی، ژنیکولوژی نوجوانان و کودکان، یوروژنیکولوژی، ژنیکولوژی خوش خیم، منوپوز، تکنیک‌های جراحی و جراحی‌های کم تهاجمی، چاقی، ژنتیک بالینی، تصویربرداری، سیاستگذاری سلامت زنان و بهبود کیفیت خواهد بود.

وی تصریح کرد: انجمن‌های پرناتولوژی، انجمن کف لگن، انجمن سرطان‌های زنان، باروری و ناباروری و انجمن جراحی‌های کم تهاجمی نیز در این همایش حضور دارند و مباحث جدید مورد بحث و گفتگو قرار خواهند گرفت؛ بنابراین مباحث باروری و ناباروری، بی اختیاری ادراری و سلامت جنسی از مباحث مورد گفتگو در این همایش خواهند بود.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
تبلیغات متنی
چاپ افست
چاپ دیجیتال
چاپ کارتن
نشان تجارت
آیت ماندگار
اخبار ورزشی
پیشخوان روزنامه