پایگاه خبری، سرگرمی بوق خبر

کد خبر: ۹۷۲
۲۹ تير ۱۴۰۰ | ۰۴:۰۰
نشانه‌های سکته قلبی در خانم‌ها با آقایان بسیار متفاوت است و به رغم آن که درد قفسه سینه از مهم‌ترین و علامت مشترکی در ارتباط با سکته قلبی است، اما علایم خاموش دیگری در میان خانم‌ها هم می‌تواند نشانه‌ای از این مسئله باشد.

نشانه‌های سکته قلبی در زنان

بوق خبر - نشانه‌های سکته قلبی در خانم‌ها با آقایان بسیار متفاوت است و به رغم آن که درد قفسه سینه از مهم‌ترین و علامت مشترکی در ارتباط با سکته قلبی است، اما علایم خاموش دیگری در میان خانم‌ها هم می‌تواند نشانه‌ای از این مسئله باشد.

درد قفسه سینه

این درد در میان خانم‌ها دقیقا در قسمت چپ قلب احساس نمی‌شود و آن‌ها گاهی احساس می‌کنند که دچار درد معده یا ماندن غذا‌ها در بالای معده شده‌اند.

احساس درد در بازو، گردن، پشت و فک

اگر در این نواحی به صورت بی‌سابقه‌ای احساس درد طولانی‌مدت داشتید حتما سریع به پزشک متخصص مراجعه کنید، این نوع درد در میان خانم‌ها شایع‌تر از آقایان است و عمدتا در هنگام خواب موجب بیدار شدن آن‌ها با احساس درد می‌شود.

دل درد

گاهی اوقات مردم درد‌های قلب را با درد معده، سوزش معده، سرماخوردگی و زخم معده اشتباه می‌گیرند، اما اگر احساس فشار زیادی روی معده‌تان داشتید به حدی که احساس کردید جسم سنگینی روی معده شماست، این نشانه می‌تواند زنگ خطری برای حمله قلبی باشد.

تنگی نفس

اگر احساس کردید نفس‌هایتان کوتاه شده، تپش قلب و همراه با آن حالت تهوع و سرگیجه دارید که هیچ دلیل خاصی ندارد این نشانه‌ها ممکن است از بروز حمله قلبی خبر دهد که باید سریع به اورژانس مراجعه کنید.

تعریق

عرق سرد در میان زنان از نشانه‌های حمله قلبی است که بدون هیچ فعالیت یا تحرکی به وجود می‌آید و باید سریع به بیمارستان مراجعه شود.

خستگی

احتمال حمله قلبی در هنگامی‌که شما با وجود استراحت کافی همچنان احساس خستگی و ضعف می‌کنید وجود دارد، این اتفاق حتی با یک پیاده‌روی یا فعالیت ساده دیگر هم می‌تواند بیفتد. این مسئله نشان می‌دهد که خون در رگ‌های شما به راحتی جابه جا نمی‌شود و به قلب‌تان نمی‌رسد. در تهیه این مطلب از سایت «چاره چی» کمک گرفته شده است.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
تبلیغات متنی
چاپ افست
چاپ دیجیتال
چاپ کارتن
نشان تجارت
آیت ماندگار
اخبار ورزشی
پیشخوان روزنامه