پایگاه خبری، سرگرمی بوق خبر

موضوع

توصیه‌هایی برای داشتن خواب شبانه راحت / خوابیدن با شکم پر ممنوع!

یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی درباره تاثیر مصرف مواد غذایی و انواع نوشیدنی‌های گرم و سرد بر روی داشتن یک خواب راحت توضیح داد و تاکید کرد: خواب یا حالت خواب بعد از پرخوری می‌تواند عوارضی، چون رفلاکس، مشکلات گوارشی و شبه‌خفگی را به دنبال داشته باشد.

رژیم غذایی مناسب برای حفظ سلامت بدن چیست؟

یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی با بیان اینکه مصرف میوه‌ برای ساعات گرسنگی اصلا توصیه نمی‌شود، تاکید کرد بهترین زمان مصرف میوه در میان‌وعده بعدازظهر است.

خواص بی‌نظیر نوشیدن آب سیب‌زمینی خام

آب سیب زمینی خام با وجود اینکه به نظر بسیار عجیب و البته بد مزه به نظر می‌رسد دارای خواص بسیار زیادی است که می‌تواند شما را متعجب سازد.

حبوبات را فریز نکنید؛ تنها هم مصرف نکنید

یک متخصص مشاوره تغذیه و رژیم درمانی معتقد است برای اینکه تامین اسید آمینه‌های ضروری از طریق حبوبات به طور کامل انجام شود، حبوبات باید حتما در کنار غلات مانند نان، برنج و ماکارونی مصرف شوند.

فست‌فود کدام مناطق تهران چرب‌تر است؟

پژوهشگران علوم و صنایع غذایی با انجام یک مطالعه میزان اسید‌های چرب فست‌فود‌های مناطق مختلف شهر تهران را مورد بررسی قرار دادند.

گیاه خواری و احتمال افزایش ابتلا به کرونا

رئیس انجمن تغذیه ایران با بیان اینکه هر نوع رژیم غذایی که ما را از رژیم‌های غذایی اصلی محروم کند، قطعا به سیستم ایمنی بدن آسیب می‌زند، تاکید کرد: در همه حال به ویژه در ایام پیک‌های متنوع کرونا باید اصل تنوع، تعادل و کفایت را در رژیم غذایی رعایت کنیم.

۱۳ میان‌وعده‌ خوشمزه برای افزایش یادگیری و تقویت حافظه‌ دانش‌آموزان

بالاخره فصل مدرسه‌ها هم از راه رسید. دانش‌آموزان برای اینکه عملکرد خوبی در مدرسه داشته باشند، باید تغذیه‌ی خوبی دریافت کنند.

۱۰ کاربرد جالب پوست سیر و پیاز برای خانم‌های خانه دار

احتمالا همه شما با خاصیت فراوان سیر وپیاز آشنا هستید، اما شاید ندانید که پوست پیاز و سیر دور ریختنی نیستند و کاربرد‌های شگفت انگیزی در خانه داری دارند.

کاربرد‌های جالب پیاز که هر کدبانویی نمیداند

استفاده از پیاز کاربرد‌های غیر آشپزی بسیار عالی را به همراه دارد، البته که چگونگی استفاده از پیاز برای دستیابی به کاربرد‌های آن نیز بسیار حائز اهمیت است.

طرز استفاده درست از چرخ گوشت را بلدید؟

درسته که امروزه به دلیل داشتن مشغله زیاد همه استفاده از گوشت چرخکرده آماده را ترجیح می‌دهند؛ اما چرخ گوشت کاربرد‌های بسیاری در آشپزخانه دارد.