پایگاه خبری، سرگرمی بوق خبر

موضوع

خواب کم باعث احساس پیری در انسان می‌شود

محققان “دانشگاه اکستر” انگلیس در مطالعه اخیرشان اظهار کرده‌اند خواب ناکافی در افراد بالای ۵۰ سال با احساس پیری و دیدگاه ناخوشایند و منفی نسبت به سالخوردگی مرتبط است.

نام جهش جدید کرونا «اومیکرون» است

سازمان جهانی بهداشت (WHO) سویه جدید کروناویروس را «اومیکرون» نام نهاد و در فهرست سویه‌های نگران‌کننده بیماری کووید-۱۹ طبقه بندی کرد.

طحال این عضو مهم را بشناسید

وظیفه اصلی طحال پالایش خون و کمک به دفاع از بدن در برابر عوامل بیماری زا است.

تمام بیماری‌های مقاربتی را بشناسید

با زگیل و تبخال تناسلی، ایدز، هپاتیت، سوزاک و کلامیدیا آشنا شوید.

این سندروم مبتلایان را خلاق می‌کند!

مطالعه‌ای جدید نشان می‌دهد که افراد مبتلا به "سندروم ایمپوستر"، مهارت‌های بین فردی بهتری دارند و این سندروم می‌تواند آن‌ها را به کارکنان بهتری تبدیل کند.

رابطه مزه فلز در دهان و یک بیماری جدی

اگر شما هم دچار اختلال چشایی باشید، دریافت تان از مزه‌های ترش و شیرین و تلخ تغییر می‌کند و حتی مزه فلز مانند در دهانتان احساس می‌کنید.

ابتلای جنین به کووید ۱۹ از طریق مادر کرونایی

یک مطالعه جدید ادعا می‌کند که اگر روده جنین در معرض کروناویروس قرار گیرد، نوزاد متولد نشده ممکن است به کووید ۱۹ مبتلا شود.

هر آنچه درباره دریافت تخمک باید بدانید

اهدای تخمک روشی پیچیده، اما کارآمد جهت شکل‌گیری تجربه حس مادری و پدری برای یک زوج نابارور است؛ شیوه‌ای درمانی که البته از گزند ورود دلال‌ها و واسطه‌ها در امان نمانده و با نگاهی کوتاه در سطح شهر با تبلیغات مختلفی برای خرید و فروش تخمک مواجه می‌شویم؛ امری بسیار حساس که باید از فیلتر‌های مختلف پزشکی و اخلاقی گذر کرده و دو طرف اهداکننده و گیرنده از همه نظر بررسی شوند.

آمار عجیب و غریب سقط جنین غیرقانونی در کشور

دبیر مرکز مطالعات راهبردی جمعیت درباره تعداد سقط‌هایی که به صورت غیرقانونی انجام می‌شود، گفت: طبق آمار رسمی در سال بیش از ۴۰۰ هزار سقط جنین در کشور صورت می‌گیرد.

شایع‌ترین نوع کودک آزاری غفلت است

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور شایع‌ترین نوع کودک‌آزاری و سوء رفتار با کودکان را «غفلت» عنوان کرد.