پایگاه خبری، سرگرمی بوق خبر

آتش‌سوزی لنج باری به دلیل کمبود امکانات مناسب بود

کمبود شدید زیرساخت‌ها در اسکله بندر بهمن

مزیت کدام است؟ ساخت یا تعمیر؟« اقتصاد سرآمد» بررسی می کند

ساخت کشتی ۶۰۰ میلیون دلار ارزآوری دارد

صنایع دریایی

فریدون پیشدار؛

تعمیر اساسی و نصب اسکله فلزی شناور در بندرگاه ابوموسی

معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: انجام تعمیرات اساسی و زیرآبی، انتقال و نصب اسکله فلزی شناور در بندر ابوموسی در راستای حفظ و ارتقای ایمنی تردد دریایی بنادر مسافری انجام شد.

تمرکز سرمایه گذاری در صنایع دریایی و دریانوردی جدی نیست؛

ضرورت تاسیس بانک صنایع دریایی و دریانوردی

بخش های اقتصادی اکنون هر کدام در قالب مشخصی قرار گرفته و هر گروه از صنایع و فعالان صنعت، در بخش معینی قابل تعریف هستند.

ساخت شناور ایرانی پاکسازی آلودگی‌های نفتی در بندرعباس

مدیرعامل مجتمع کشتی‌سازی و صنایع فراساحل ایران گفت: این شناور با ۴۳ متر طول، ۱۰متر عرض و سه متر ارتفاع، می‌تواند به وسیله چرخ‌های (رولر) نصب شده بر روی کِشنده‌های کابلی، ضایعات نفتی را مهار و در مخازنی که به آن مجهز هستند، منتقل کند.

ایران دو نفتکش دیگر برای ونزوئلا می‌سازد

خبرگزاری رویترز امروز به نقل از منابع آگاه و اسناد مربوطه نوشت که ونزوئلا قرارداد خرید دو نفتکش را با ایران منعقد خواهد کرد.

با نگاه به سیاست های برنامه هفتم توسعه« اقتصاد سرآمد» بررسی می کند

مزیت نسبی کدام است ، ساخت یا تعمیر کشتی؟

همواره این سوال در اذهان می چرخد که: ایران کشوری دریایی است و از دو سو به دریا راه دارد. همچنین می دانیم که باربری و حمل و نقل با کشتی، ارزان ترین و مطمئن ترین روش است و نیز می دانیم که هر کشوری از جمله ایران، نیاز به کشتی دارد؛ پس چرا کشتی نمی سازیم؟

با نگاه به آینده « اقتصادسرآمد» تحلیل می کند

مشعل سوزی به پایان می رسد؟

اگر در مسیر استان های نفت و گاز خیز حرکت کرده باشید و یا در تصاویر و عکس ها دیده باشید، تعداد زیادی مشعل های بسیار بزرگ در حال سوختن و هدر فتن و دود به هوا دادن می بینید. منابع سرشار گاز، از چاه ها سرریز شده و چون قادر به استحصال آن ها نیستند، لوله بلندی گذاشته و گاز را به چند متری آسمان رسانده و آن جا آتش می زنند تا در محیط پخش نشود.

صنعت کشتی‌سازی پر درآمد اما مغفول

در ساحل‌های بزرگ ایران می‌توان به بازسازی، تعمیرات و سایر امور مربوط به صنعت ساخت یا بازسازی صنعت بپردازیم؛ این در حالی است که به دلیل ناآشنا بودن دانشجویان و دانش‌آموزان با صنایع مرتبط با کشتی، شاهد استقبال حداقلی از این رشته و تخصص هستیم در واقع درآمدزایی در این رشته مغفول مانده است.

توسعه میدان گازی کیش، به شرکت مهندسی و ساخت تأسیسات دریایی ایران سپرده شد

قرارداد ۹۰۰ میلیون دلاری فاز نخست طرح توسعه میدان عظیم گازی جزیره کیش میان شرکت نفت و گاز پارس و تأسیسات دریایی ایران با حضور وزیر نفت امضا شد.

در نشست شورای هماهنگی مدیران ارشد ارگان‌های دریایی عنوان شد:

رایزنی سازمان بنادر برای اصلاح قیمت سوخت کم سولفور

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به قیمت بالا و غیررقابتی بودن سوخت کم‌سولفور، از رایزنی برای اصلاح قیمت این نوع سوخت خبر داد و بر ضرورت استفاده از ناوگان داخلی کشور، از جمله کشتیرانی جمهوری اسلامی، برای صادرات و واردات کالا‌های تجاری تاکید کرد.

افزایش ۶۰ درصدی قیمت کشتی‌های نفتکش دست دوم در سال ۲۰۲۲

قیمت کشتی‌های نفتکش دست دوم از ابتدای سال ۲۰۲۲ میلادی تا کنون به طور متوسط ۶۰ درصد افزایش یافته است.

مدیرعامل سابق قطعه سازی کشتی:

زیرساخت قطعه سازی کشتی در ایران فراهم نیست

کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در بنادر جنوبی کشور نیازمند متخصصان ماشین‌آلات است، اما نماینده سازندگان ۲موتور‌های اصلی، ژنراتورها، برق، ادوات کمک ناوبری و مخابراتی در بندرعباس یا بندر امام وجود ندارد، اگر کشتی‌ها با مشکلی مواجه شوند باید در یک بندر خارجی متوقف شوند تا تعمیرات بر روی آن‌ها صورت گیرد.

گفت و گوی« اقتصاد دریا» با نعمت روستایی کارشناس یک شرکت تولیدی تجهیزات دریایی

تجهیزات دریایی گران نمی شود چین را هم دور می زنیم!

چین شریک استراتژیکی بود که یک باره تو زرد از آب در آمد! شریک تجاری که تحریم‌های ظالمانه غرب را قبول نداشت و تا حد زیادی به طور مستقیم مبادله کالا می‌کرد و بخش بزرگی از تجهیزات و قطعات دریایی را به ایران صادر می‌کند ...

تبلیغات متنی
چاپ افست
چاپ دیجیتال
چاپ کارتن
نشان تجارت
آیت ماندگار
اخبار ورزشی
پیشخوان روزنامه