پایگاه خبری، سرگرمی بوق خبر

با نگاه به بودجه سال آینده و وضعیت صیادان کشور، اقتصاد سرآمد تحلیل می کند

صیادان در رنج

شیلات

بررسی وضعیت صنعت میگو؛

رکود صنعت پرورش میگو پس از رشد شتابان!

موضوع تولید و پرورش آبزیان در کشور هر چند با جدیت پیگیری می‌شود. اما پرورش‌دهندگان در این مسیر با معضلات و مسائل حل نشده‌ای مواجه هستند.

حسن جمالی؛

مرکز تکثیر آبزیان بندر دیّر راه‌اندازی می‌شود

سرپرست اداره شیلات شهرستان دیّر گفت: امسال نخستین مرکز تکثیر آبزیان بندر دیّر با ظرفیت تولید ۱۰۰ میلیون قطعه بچه میگو راه‌اندازی می‌شود.

به مناسبت روز جهانی تون ماهیان؛

آشنایی با ماهی گیدر با ارزش ترین تون ماهی ایران

اين نوشتارمطلب به مناسبت روز جهانی تون ماهیان (روز 2 ماه می یا 12 اردیبهشت) که توسط قطعنامه 71/124 مجمع عمومی سازمان ملل در دسامبر سال 2016 به جهت افزایش توجه و آگاهی نسبت به مدیریت و حفاظت ازگونه های تون ماهی نام گذاری شده، انتشار یافته است.

توزیع ۱۵ هزار تن میگوی پرورشی در بازار داخلی

رئیس اتحادیه تولید و تجارت آبزیان ایران با اشاره به صادرات ۳۳ هزار تن از مجموع ۶۱ هزار تن میگوی تولید شده در سال جاری گفت: بیشترین میزان صادرات میگوی پرورشی امسال در بین بازار‌های هدف به کشور روسیه انجام شده است.

با نزدیک شدن به عید نوروز « اقتصاد سرآمد» بررسی می کند

قیمت ماهی شب عید چند؟

در نشست خبری اخیر رئیس سازمان شیلات، دو نکته مبتلابه جامعه مطرح شد، یکی ذائقه مردم ایران برای آبزیان به خصوص ماهی و دیگری قیمت این کالای خوراکی که برای قشر بزرگی از جامعه دست نیافتنی شده است.

کاهش صید کیلکا ماهیان دریای خزر

مدیر کل دفتر امور صید و صیادی سازمان شیلات ایران، گفت: بر اساس آخرین آمار اخذ شده از ابتدای سال تا کنون در استان‌های گیلان و مازندران در مجموع ۱۴ هزار و ۲۹۸ تن کیلکا صید شده است.

راه‌اندازی خرید و عرضه نهاده‌های خوراک آبزیان در بازارگاه شیلات

مدیرکل دفتر بهبود کیفیت، فرآوری و توسعه بازار آبزیان سازمان شیلات ایران اعلام کرد: خرید و عرضه سیستمی نهاده‌های تولید خوراک آبزیان در بازارگاه شیلات راه‌اندازی شد.

مخاطره حیات تالاب‌ها با صید و پرورش آبزیان/ ضرورت همکاری وزارت جهاد در حفاظت از تالاب‌ها

معاون محیط زیست دریایی و تالاب‌های سازمان محیط زیستی با اشاره به اینکه هم اکنون صید و پرورش آبزیان، حیات تالاب‌ها را به مخاطره انداخته است، گفت: التزام به قوانین و مقررات جاری محیط زیست و برقراری جریمه‌های سنگین در صورت دفع فاضلاب استخر‌های پرورش آبزیان به عنوان راهکار‌های پیشنهادی به وزارت جهاد جهت رفع این معضل ارائه شده است.

رشد ۸۰ تنی آمار کشفیات یگان حفاظت منابع آبزی خوزستان در ۱۴۰۱

مدیرکل شیلات خوزستان از افزایش ۸۰ تنی آمار کشفیات ۱۱ ماهه امسال یگان حفاظت منابع آبزی استان نسبت به مدت مشابه سال ۱۴۰۰ خبر داد.

تصویب و ابلاغ دستور العمل صید ترال با نظارت شورای امنیت ملی

معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران در نشست خبری که به مناسبت ایام دهه فجر برگزار شده بود از تصویب و ابلاغ دستورالعمل صید ترال با نظارت شورای امنیت ملی و برخی ارگان‌های دریایی خبر داد.

استاندار بوشهر:

ظرفیت تولید پرورش ماهی در قفس در استان بوشهر به ۱۱ هزار تن افزایش یافت

استاندار بوشهر گفت: ظرفیت تولید پرورش ماهی در قفس در دریا از ۳۵۰۰ تن در سال گذشته امسال به ۱۱ هزار تن در استان افزایش یافت.

رئیس جهاد دانشگاهی استان بوشهر خبر داد:

فراهم شدن زمینه تولید بچه ماهی "سی‌باس" در جهاد دانشگاهی بوشهر

رئیس جهاد دانشگاهی استان بوشهر از احداث مرکز تولید و تکثیر بچه ماهی سی‌باس در این استان خبر داد و گفت: با تکمیل و راه‌اندازی این مرکز زمینه تولید بچه ماهی "سی‌باس" در جهاد دانشگاهی بوشهر فراهم می‌شود.

تبلیغات متنی
چاپ افست
چاپ دیجیتال
چاپ کارتن
نشان تجارت
آیت ماندگار
اخبار ورزشی
پیشخوان روزنامه